Son Dakika Haberleri: Bayraktar SİHA'ların nihai kabul anlaşması Ukrayna'yla imzalandı

Bayraktar SİHA'ların nihai kabul anlaşması Ukrayna'yla imzalandı

5 gün önce

Baykar'ın ürettiği Bayraktar TB2 SİHA'ların Ukrayna'ya ihracatına ilişkin nihai kabul anlaşması imzalandı.

Baykar tarafından sosyal medya sitesi Twitter üzerinden Türkçe ve Ukraynaca yapılan açıklamada, Ukrayna'ya ihraç edilen Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) kabul testlerini başarıyla tamamladığı belirtildi.

İMZALAR ATILDI

Testlerin ardından nihai kabul anlaşmasının Baykar, Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrayna devlet silah ticaret şirketi Ukrspecexport yetkilileri tarafından Kiev'de imzalandığı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, "Dost ülke Ukrayna ile iş birliğimiz artarak devam edecek." ifadesine yer verildi.

OCAK AYINDA SÖZLEŞME İMZALANMIŞTI

Ukrayna Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Ocak ayında Baykar ile 6 Bayraktar TB2, 3 yer kontrol istasyonu sistem ve ekipmanlarını kapsayan sözleşme imzalanmıştı. Çeşitli test ve eğitimlerin ardından Mart ayında sahada atış testleri ile ilk teslimatlar gerçekleştirilmişti.

Bayraktar SİHA'ların nihai kabul anlaşması Ukrayna'yla imzalandı
Haber Yayın Tarihi: 08.11.2019 08:32 Kaynak: AATrump, Türkiye'nin mülteciler için harcadığı parayı duyunca büyük şaşkınlık yaşadı: Çok para harcamışsınız
Son dakika: Erdoğan, Trump'ın gönderdiği mektupların akıbetini açıkladı: Sayın Başkan'a geri takdim ettim Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mazlum Kobani, terör örgütü başının manevi evladıdır Son dakika: Şanlıurfa'daki Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda peş peşe patlamalar: 17 kişi yaralandı