Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı - Son Dakika

Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı

26.01.2020 13:41

Cumhuriyet Savcılığı tarafından Berna Laçin hakkında, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası tepki çeken sosyal medya paylaşımı nedeniyle soruşturma açıldı.

Berna Laçin, Elazığ'da yaşanan deprem felaketinin ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşım nedeniyle birçok kişi tarafından eleştirildi. 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası yaptığı paylaşım başını yaktı. Ünlü oyuncuya paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldı.

DEPREMİN ŞİDDETİNİN YANLIŞ AKTARILDIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Berna Laçin, Elazığ'da meydana gelen depremin ilk olarak 6.8 ardından 6.5 büyüklüğünde olduğu açıklaması yapılmasının ardından "Hop güncelleme 6.5... Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor" paylaşımında bulundu.

SAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Berna Laçin'in bu paylaşımı herkes tarafından dikkat çekince tepkiler çığ gibi büyüdü. Laçin'in paylaşımı provokasyon içerikli sayılınca Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti.

KIZILAY'A TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye'yi derinden sarsan depremde ölenlerin sayısına değinmediği için eleştirilen Berna Laçin, Twitter hesabından paylaşım yaparak yardım isteyen Kızılay'a da "Biz her şeyimizi verelim o ayrı, ama neden hala deprem anı ilk akla gelen para toplamak ? Onca toplanan deprem vergisine ne oldu?" diyerek tepki gösterdi.

BERNA'YI SERT DİLLE ELEŞTİRDİLER

Twitter hesabından peş peşe paylaşım yapan Berna Laçin için "İnsanlar depremden ölür, bunlar kinlerinden", "Ölen insanlar varken senin aklın nerede" ve "Bir tek insanımızın burnu kanamasın ben vergiye razıyım. Ne kepazeliktir" gibi tepki mesajları geldi.

"ÜLKE YASTA, BERNA LAÇİN OYNAŞTA"

Oyuncu Berna Laçin'in paylaşımlarına bir tepki de MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tan geldi. Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Elazığ'da deprem olmuş, canlarımız gitmiş, yürekler yanmış, ülke yasta, Berna Laçin oynaşta. Bu nasıl bir kin. Nasıl bir devlet ve millet düşmanlığı. Deprem 6.5 veya 6.8 ne fark eder. Berna'ya göre ekonomik çıkar varmış. Allah art niyetlileri kahru perişan etsin. Ölenlere rahmet olsun" dedi.

Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı
Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı

Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (118)
  • toprak: yazıklar olsun neyi ne zaman konuşacagımızı bilmiyoruz devlet bana yardımmı et dedi ne alaka toplum duyarlı yardımlar oluk gibi akıyor sivil toplum örgütleri yapıyor acuna devletmi dedi olumsuz düşünenlerin yardımına ihtiyaç yok depremzedeler memnun dalkavuklar memnun degil Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • YILMAZ: deprem vergisi 2003 te kaldırılıp ötv olarak değişmiştir.tabiki insanlaar verdiklerinin nereye gittiğini görmek ister.kızılayın sitesinde harcamalar haftalık olarak ilan ediliyor.ayrıca toplanan nakdi yardım ve kan bağışı miktarları da ilan edilyor.isteyen mail yolu ile de alabiliyor.BOŞ KILAVYE DELİKANLILIĞI YAMPAYIN ARAŞTIRIN. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • toroslu: arkadaşlar kadın harbiden doğru demiş bir deprem olunca ilk akla gelen para toplamak oluyor gerçekten toplanan paralara neolmuşşş Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi