Son Dakika Haberleri: Binali Yıldırım, İstanbul Adaylığı Konusunda Yumuşadı

Binali Yıldırım, İstanbul Adaylığı Konusunda Yumuşadı

2 yıl önce

Daha önce İstanbul adaylığına soğuk baktığını belirten TBMM Başkanı Binali Yıldırım, son açıklamasında "Biz makamları mutlu olmak için değil, millete hizmet etmek için bir vasıta olarak görürüz" dedi.

Binali Yıldırım, İstanbul Adaylığı Konusunda Yumuşadı, System.String[]

AK Parti'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Biz makamları mutlu olmak için değil, millete hizmet etmek için bir vasıta olarak görürüz" ifadesini kullandı.

BİNALİ YILDIRIM'A AÇIKÇA SORULDU

Fatih Çekirge'ye konuşan Binali Yıldırım, "Bugüne kadar partimin ve ülkemin bana nerede ihtiyacı varsa hep orada hizmet ettim. Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Biz makamları mutlu olmak için değil, millete hizmet etmek için bir vasıta olarak görürüz" dedi.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE "İSTEMİYORUM" DEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, şu ifadeleri kullanmıştı: "Geçenlerde Binali Bey'e rastladım. Ona da sordum. 'Aday mısınız?' diye… Çok net bir şekilde böyle bir görevi istemediğini, Meclis Başkanlığı'nda çok mutlu olduğunu, burada yapılacak çok işi, hedefi olduğunu anlattı."

MUHALEFETİN ADAYI İNCE OLABİLİR

AK Parti için Binali Yıldırım'ın adı geçerken muhalefetin kimi çıkaracağı ise aşağı yukarı belli gibi... 24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeşil ışık yakmıştı.

Binali Yıldırım, İstanbul Adaylığı Konusunda Yumuşadı
Haber Yayın Tarihi: 05.11.2018 10:14 Elon Musk, yeni oyuncağı Cybertruck ile sokaklarda görüntülendi
Genç polis, "Vuramazsın, sıkamazsın" diyen eşi tarafından öldürüldü Konya'daki fuhuş operasyonunun detayları ortaya çıktı: Kadınları borçlandırıp kendilerine çalıştırdılar