Bingöl'de Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edilen 26 Yerin Süresi Uzatıldı - Son Dakika

Bingöl'de Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edilen 26 Yerin Süresi Uzatıldı

2 yıl önce

Bingöl'de özel güvenlik bölgesi ilan edilen 26 yerin süresi uzatıldıBİNGÖL - Bingöl'de özel güvenlik bölgesi ilan edilen 26 yerin süresinin 9 Ocak 2019 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

Bingöl'de Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edilen 26 Yerin Süresi Uzatıldı, System.String[]

Bingöl'de özel güvenlik bölgesi ilan edilen 26 yerin süresi uzatıldı


BİNGÖL - Bingöl'de özel güvenlik bölgesi ilan edilen 26 yerin süresinin 9 Ocak 2019 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır" denildi.

Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen 26 yerin süresinin 9 Ocak 2019 tarihine kadar uzatıldığını aktaran Valilik, süresi uzatılan yerlerin merkezde Ortaçanak, Hasar Yaylası, Hasar Tepe, Feratan, Çır Yaylası, Merdiven Deresi, Monçü Deresi bölgeleri, Adaklı ilçesinde bulunan, Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) bölgesinde, Genç ilçesinde bulunan, Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgelerinde, Solhan ilçesinde, Yenibaşak-Doğuyeli bölgesinde, Yayladere ilçesinde, Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi ve Güneşlik Gökçedal bölgesinde, Kiğı ilçesinde Çomakderesi bölgesinde, Karlıova ilçesinde Karacehennem Ormanları bölgesinde, Yedisu ilçesinde ise Akımlı Yaylası bölgesi olduğunu bildirdi.

Bingöl'de Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edilen 26 Yerin Süresi Uzatıldı

Haber Yayın Tarihi: 25.12.2018 08:02 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu

Son Dakika Haberleri