Bir günde üçüncü saldırı: Brezilya'nın Rio kentinde bıçaklı bir saldırgan çok sayıda kişiyi rehin aldı - Son Dakika

Bir günde üçüncü saldırı: Brezilya'nın Rio kentinde bıçaklı bir saldırgan çok sayıda kişiyi rehin aldı

2 ay önce

İngiltere ve Hollanda'da gerçekleştirilen bıçaklı saldırıların ardından Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde de bir barda bıçaklı bir saldırgan 6 kişiyi rehin aldı.

İngiltere'nin başkenti Londra ve Hollanda'nın Lahey kentinde meydana gelen peş peşe bıçaklı saldırılar sonrası Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde de benzer bir olay meydana geldi.

O Dia gazetesinin haberine göre, Brezilya'nın Rio kentinin merkezindeki bir barda bıçaklı bir saldırgan 6 kişiyi rehin aldı.

REHİNE KRİZİ TARTIŞMA İLE BAŞLADI

Polis sözcüsü Wellington Moreira, 6 kişinin rehin tutulduğunu doğruladı. Olayın saldırganın bar sahibiyle kavga etmesiyle başladığı bilgisi verildi. Yerel saatle 15.34'te adının 'Sergio' olduğu belirtilen bir rehinenin serbest bırakıldığı bildirildi.

SALDIRGANLA REHİNE PAZARLIĞI SÜRÜYOR

Yerel polis, 5 rehinenin serbest bırakılması için saldırganla pazarlığı sürdürüyor. Diğer yandan barın bulunduğu sokak polis tarafından kapatıldı.

HOLLANDA'DAKİ BIÇAKLI SALDIRIDA 3 KİŞİ YARALANDI

Hollanda'nın Lahey kentinde alışveriş mağazalarının yoğun olduğu bir caddede bıçaklı saldırı meydana geldi. Hollanda polisi, olayda 3 kişinin yaralandığını duyurdu.

İLK SALDIRI LONDRA'DA OLDU

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Londra Köprüsü'nde çıkan bıçaklı kavgada, 2 kişi hayatını kaybetti. Polis, bıçaklı saldırganlardan birini silahla öldürdü.

İngiltere Başbakanı Johnson, Başbakanlık Ofisi "10 Numara"da güvenlik güçleri yetkilileriyle gerçekleştirdiği toplantının ardından basına yaptığı açıklamada, "Polis olayın terör saldırısı olduğunu doğruladı." dedi.

Bir günde üçüncü saldırı: Brezilya'nın Rio kentinde bıçaklı bir saldırgan çok sayıda kişiyi rehin aldı
Haber Yayın Tarihi: 30.11.2019 12:17 Son Dakika

Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler
Sosyal medya kullanıcıları, Acun Ilıcalı'ya "Yardım kampanyası başlat" çağrısında bulundu Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın

Son Dakika Haberleri