Böcek'te Örgüt İddiasına İlişkin Davanın İlk Duruşması Yapıldı - Son Dakika

Böcek'te Örgüt İddiasına İlişkin Davanın İlk Duruşması Yapıldı

23.02.2016 17:09
Böcek'te Örgüt İddiasına İlişkin Davanın İlk Duruşması Yapıldı, System.String[]

Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda ‘böcek’ tabir edilen dinleme cihazı konulması ile ilgili ‘örgüt’ iddiasıyla 11 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması başladı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda ‘böcek’ tabir edilen dinleme cihazı konulması ile ilgili ‘örgüt’ iddiasıyla 11 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması başladı. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, böcek cihazlarının konulması ile ilgili yeniden rapor alınması talebini reddetti.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ömer Altıparmak, Hasan Palaz, Hasan Akın, Gökhan Vıcıl, Hamza Turan, İlker Usta ve Sedat Zavar katıldı. Sanıklardan Ahmet Türer ise sağlık mazereti bildirdi. Diğer sanıklar Ali Özdoğan, Enes Çiğci ve Serhat Demir’in ise yakalanamadığı bildirildi.

Duruşmanın öğleden önceki bölümünde sanık ifadeleri alınırken öğleden sonrası bölümde ise sanık avukatları beyanda bulundu. Sanık avukatlarından Hasan Hüseyin Taşpınar, böcek olarak tabir edilen dinleme cihazlarının konulma tarihine ilişkin rapor alınması talebinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları suçtan zarar görme ihtimaline binaen davaya katılma talebinde bulundu. Beyanların ardından Savcı Umut Sadak, Erdoğan’ın katılma talebinin kabulüne karar verilmesi ile eksik hususların giderilmesi için mütalaa verdi.

Ara kararlarını açıklayan Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılma talebinin kabulüne karar verdi. Hakkında yakalama kararı bulunan sanıkların yakalanmasının beklenmesine karar veren mahkeme, böcek olarak tabir edilen dinleme cihazlarının konulma tarihine ilişkin rapor alınması talebinin reddine karar verdi.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Böcek'te Örgüt İddiasına İlişkin Davanın İlk Duruşması Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray yönetimi erken seçim kararından vazgeçti Fındığa alternatif olarak safran ekti: 2,5 dönüm araziden 40 bin lira kazanacak Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti Azerbaycan ordusu Ermenistan askerlerinin bıraktığı tank ve mühimmatları ele geçirdi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan 'İstanbul' uyarısı: Çok acil kademeli mesaiye geçilmeli Son dakika: Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde Söndürme çalışmalarının sürdüğü İskenderun'da Azganlık Şehitliği, yangından etkilenmedi Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı