Son Dakika Haberleri: Bolt Futbolda Aradığını Açıkladı

Bolt Futbolda Aradığını Açıkladı

2 yıl önce

Central Coast Mariners’ın 150 bin dolarlık teklifini geri çevirerek 3 milyon dolar talep eden Usain Bolt’un, kadro dışı bırakıldığı ortaya çıktı.

Bolt Futbolda Aradığını Açıkladı, System.String[]

Onur Dinçer/ Skorer Dış Haberler
Avustralya'nın Central Coast Mariners takımıyla futbol hayatına başlayan Usain Bolt, bu yeni döneminde ilk şokunu da yaşadı. Henüz kulüp ile profesyonel sözleşme imzalamayan ve görüşmelerin sürdüğü Jamaikalı sporcu, Mariners ekibinin 150 bin dolarlık teklifin geri çevirdi.
Şimdilik süresiz kadro dışı
Bu gelişmenin ardından Usain Bolt kulüp tarafından kadro dışı bırakıldı. Yıldız ismin idmanlara çıkmadığı belirtilirken, bir süre antrenmanlara katılmayacağı duyuruldu.
Aradaki fark büyük
Atletizmi bıraktıktan sonra futbola merak saran, Borussia Dortmund, Stromsgodset gibi takımlarla idmanlara çıkmasının ardından ilk profesyonel sözleşmesinin peşinde olan Bolt'un 3 milyon dolar gibi bir ücret talebi olduğu belirtildi.
İlk gollerini attı ama…
Avustralya ekibinin, üçüncü bir şahsın desteği olmaksızın bu parayı ödemesinin mümkün olmadığına dikkat çekilirken, bu nedenle kadro dışı durumunun şimdilik süreceği ifade ediliyor. Bolt ilk gollerini geçtiğimiz günlerde hazırlık maçında kaydetmişti.

Kaynak: Skorer

Haber Yayın Tarihi: 24.10.2018 01:40 

YORUMLAR


Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak
Adana'da süt sağma makinesiyle sahte rakı üretimi: 2 kişi gözaltına alındı Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir