Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu - Son Dakika

Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu

19.01.2021 10:11

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan il ve ilçelere ait meteorolojik parametrelerde, Bolu bu gece Türkiye'nin en soğuk ili olarak kayıtlara geçti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Bolu Batı Karadeniz Orman Araştırma İstasyonunda hava sıcaklığı sıfırın altında 32 derece olarak kaydedilirken Gerede ilçesine bağlı Samat köyü ise sıfırın altında 30,6 ile ikinci sırada yer aldı. Türkiye'nin en soğuk üçüncü yeri ise sıfırın altında 28,9 dereceyle Bolu'nun Dörtdivan ilçesi oldu.

Meteoroloji'nin verilerine göre Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu

ABANT GÖLÜ'NÜN YÜZEYİ BUZ TUTTU

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'ndaki gölün yüzeyini buz kapladı. Dört mevsim ayrı güzelliğe bürünen Abant Tabiat Parkı'nda geçen günlerde etkili olan yağışın ardından kar kalınlığı yarım metreyi geçti.

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 22,2 olduğu tabiat parkında bulunan ve çevresi 7 kilometre uzunluğunda olan gölün yüzeyi buz tuttu.

Meteoroloji'nin verilerine göre Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu

YETKİLİLERDEN TATİLCİLERE UYARI

Günübirlik tatil için gelen ziyaretçiler, göl çevresinde yürüyüş yapıp fotoğraf çektirdi. Yetkililer, tatilcileri buz tutan gölün üzerine çıkmamaları konusunda sık sık uyarıyor.

Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hulk'un tek hamleyle rakibini yere sermesi Brezilya basınında gündem oldu Aleyna Tilki'nin İşte Bu Benim Masalım dizisinden kazandığı para belli oldu Jeff Bezos ile boşanan MacKenzie Scott, çocuklarının öğretmeniyle evlendi Son Dakika! Suriye Devlet Başkanı Esed ve eşi koronavirüse yakalandı Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti Karaca Adası'nın satış fiyatı 210 milyon TL'den 175 milyon TL'ye düştü Elon Musk, bir haftada 27 milyar dolar kaybetti Arabasında uyuşturucu madde bulunan oyuncu Ayşegül Çınar, adliyeye götürüldü
15:08