Bu Davanın Eski Hakimleri Neredeyse Mahkumiyet Alacak Biz Halen Beraat Edemedik" - Son Dakika

Bu Davanın Eski Hakimleri Neredeyse Mahkumiyet Alacak Biz Halen Beraat Edemedik"

3 yıl önce

Yargıtay'ın bozma kararının ardından "Ergenekon davası" görülmesine devam edildi.

Bu Davanın Eski Hakimleri Neredeyse Mahkumiyet Alacak Biz Halen Beraat Edemedik

Yargıtay'ın bozma kararının ardından "Ergenekon davası" görülmesine devam edildi. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya 18 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. Mahkeme başkanı Metin Tamirci dava dosyasına ulaşan belgeleri okudu.


Ardından avukatlar taleplere ilişkin beyanlarda bulundu. Aralarında Eski Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu 7 ismin avukatlığını yapan İlkay Sezer, davada 'derhal beraat' kararı verilmesi gerektiğini belirterek, "Davanın eski hakim ve savcıları şuan içeride ve bu davaya ilişkin yaptıkları usulsüzlüklerden yargılanıyorlar. O hakim ve savcıların yargılanması nerdeyse mahkumiyetle sonuçlanacak ancak biz halen beraat edemedik" ifadesinde bulundu. Diğer sanık avukatları da, savcılığın, "olmayan örgütün yöneticisi ve üyesi bulunmayacağından bu suçlardan beraat kararı verilmeli" yönündeki talebini hatırlatarak, beraat kararı verilmesini istedi.


Bu arada "Ergenekon davası"nı gören eski heyette üye hakim olan ve halen FETÖ üyeliği suçlamasıyla cezaevinde bulunan Hüsnü Çalmuk'un da mahkemeye dilekçe gönderdiğini açıklandı. Çalmuk dilekçesinde, süreçle ilgili bilgi talebinde bulundu.


Mahkeme heyeti talepleri değerlendirmek için duruşmaya ara verdi.BAŞBUĞ'UN DA BULUNDUĞU 63 SANIĞIN DOSYASI AYRILMIŞTI


Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan Ergenekon davasında önceki celse verilen ara kararlar doğrultusunda 63 sanığın dosyası ayrılmıştı. - İstanbul

Haber Yayın Tarihi: 07.09.2017 01:34 Kaynak: DHASon Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Lanet" dediği Çukur dizisinden cevap geldi
Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti