Bursa Arama Kurtarma Derneği İzmir İl Temsilciliği kuruldu - Son Dakika

Bursa Arama Kurtarma Derneği İzmir İl Temsilciliği kuruldu

20.01.2021 08:43
Bursa Arama Kurtarma Derneği İzmir İl Temsilciliği kuruldu, System.String[]

Bursa Arama Kurtarma Derneğinin (BAKUT) Balıkesir ve Kars'tan sonra İzmir'deki temsilciliği de faaliyetlerine başladı.

Bursa Arama Kurtarma Derneğinin (BAKUT) Balıkesir ve Kars'tan sonra İzmir'deki temsilciliği de faaliyetlerine başladı.

BAKUT İzmir Temsilcisi Yüksel Yıldız, Kültürpark İzmir Sanat'ta düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 1999 yılından bu yana kazaya uğrayan ve kaybolan kişiler için profesyonel çalışma ile arama kurtarma çalışması gerçekleştirdiklerini, doğal afet ve kazalarda da gönüllü olarak görev yaptıklarını belirtti.

Yıldız, doğal afetlere karşı halkı bilinçlendirmek için eğitim ve seminerler düzenlediklerini de ifade ederek, dağcılık, kayak, bisiklet, aletli dalış, mağaracılık, rafting ve kano etkinlikleri organize ettiklerini söyledi.

İzmir'deki yerel yönetimlerin merkez binasını tahsis ettikten sonra çalışmalarını hızlandıracaklarını kaydeden Yıldız, "Temsilciliğimiz sadece İzmir'e değil tüm Ege Bölgesine hizmet verecek şekilde yapılandırılacak. En az 25-30 kişilik ağır enkaz kaldırma ekibi oluşturmayı hedefliyoruz." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bursa Arama Kurtarma Derneği İzmir İl Temsilciliği kuruldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dizileri tutmayan Hande Erçel'e bir final şoku daha Fenerbahçe'de Caner Erkin hafta sonuna kadar idmanlara alınmayacak Geri dönüşüm tesisindeki depolama alanı alevlere teslim oldu Hukuk fakültelerinin öğrenim süresi 5 yıla çıkıyor Eylem Planı'nda dikkat çeken detay! İfade alma işlemleri 7 gün 24 saat yapılabilecek Koronavirüs haritasına göre kısıtlamalar esnetilmeye başlandı! İşte normalleşme için sırada bekleyen 38 il Çin'e ham bakır yerine kaldırım taşı gönderen Türk firma, 36 milyon dolarlık vurgun yaptı Oğlunu "Allah yolunda kurban ettiğini" söyleyerek ensesini kesen babanın görüntüleri ortaya çıktı