Son Dakika Haberleri: Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor

Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor

8 yıl önce

Bu sene 10.yılını kutlayan Bursa Kitap Fuarı, yarın Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarla buluşacak.

Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor, System.String[]

Bu sene 10. yılını kutlayan Bursa Kitap Fuarı, yarın Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarla buluşacak.


Fuar hakkında bilgi veren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü, teması 'Bursa'yı Yazmak' olarak belirlenen fuara, 270 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağını söyledi. Ersözlü, 9 gün süresince 76 kültür etkinliği ve imza günlerinde 600 yazarın okurlarıyla bir araya geleceğini kaydetti.


Ersözlü'nün verdiği bilgiye göre, etkinliklere Osman Can, Mustafa Armağan, Mehmet Emin Ay, Şamil Tayyar, Mehmet Altan, Okay Tiryakioğlu, Ahmet Günbay Yıldız, Bejan Matur, Gülten Dayıoğlu, Üstün Dökmen, Muzaffer İzgü, Can Dündar, Cemil Kavukçu, Murat Gülsoy, İpek Çalışlar, Ayfer Tunç, Ahmet Ümit, Mine Soysal, Sedat Sever, Yekta Kopan, Işık Öğütçü, Füsun Önal, Cüneyt Ülsever, Canan Tan, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Haluk Şahin, Sevil Atasoy ve pek çok şair, yazar, bilim insanı katılıyor.


"Bursa'YI YAZMAK SERGİSİ"


TÜYAP tarafından, içerik danışmanlığını Fahri Aral ve Nedret İçli, tasarım danışmanlığını Sadık Karamustafa'nın yürüttüğü edebiyatta Bursa izlerini, Bursa hakkında yazılmış şiirleri, kitapları, romanları, gezi notlarını içeren kapsamlı bir sergi düzenleniyor. Bursa Kitap Fuarı'nın 10. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen 'Bursa'yı Yazmak' sergisi, titiz bir çalışmanın ürünü olarak ilk kez Bursalı okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Kitap fuarının 10. yılı onuruna bir de kitap katoloğu hazırlandı.


HOLLANDA Bursa KİTAP FUARINDA


31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın onur konuğu olan Hollanda, bütün yıla yayılan etkinlikler kapsamında, Bursa Kitap Fuarı'na da katılıyor. Hollanda standında, Hollanda edebiyatından Türkçe'ye çevrilen kitaplar yer alacak.


TİMAŞ Yayınları tarafından yapılan açıklamada ise 10 Mart Cumartesi günü Osman Can, Mustafa Armağan ve Mehmet Emin Ay'ın kitaplarını imzalayacağı belirtildi. Ayrıca, 11 Mart Pazar günü ise Şamil Tayyar, Mehmet Altan, 16 Mart Cuma günü Okay Tiryakioğlu fuardaki yerini alacak. 17 Mart Cumartesi ve 1 8 Mart Pazar Ahmet Günbay Yıldız, Bejan Matur ile Mustafa Ulusoy fuara katılarak kitaplarını imzalayacak. TİMAŞ'ın 25'e yakın yazarının fuar boyunca okurlarıyla buluşması bekleniyor.


Girişlerin ücretsiz olduğu fuar, 10-17 Mart tarihleri arasında 10.00-19.30, kapanış günü olan 18 Mart tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Haber Yayın Tarihi: 09.03.2012 04:51 Kaynak: CHACanlı yayında ağızları açık bırakan olay! Komşusunun hamile karısını kaçırıp kuma yaptı
Yüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek Hülya Avşar'a benzerliğiyle dikkat çekti! Melisa Şenolsun, yeni imajıyla sosyal medyayı salladı