Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor - Son Dakika

Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor

09.03.2012 16:51
Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor, System.String[]

Bu sene 10.yılını kutlayan Bursa Kitap Fuarı, yarın Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarla buluşacak.

Bu sene 10. yılını kutlayan Bursa Kitap Fuarı, yarın Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde okurlarla buluşacak.

Fuar hakkında bilgi veren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü, teması 'Bursa'yı Yazmak' olarak belirlenen fuara, 270 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağını söyledi. Ersözlü, 9 gün süresince 76 kültür etkinliği ve imza günlerinde 600 yazarın okurlarıyla bir araya geleceğini kaydetti.

Ersözlü'nün verdiği bilgiye göre, etkinliklere Osman Can, Mustafa Armağan, Mehmet Emin Ay, Şamil Tayyar, Mehmet Altan, Okay Tiryakioğlu, Ahmet Günbay Yıldız, Bejan Matur, Gülten Dayıoğlu, Üstün Dökmen, Muzaffer İzgü, Can Dündar, Cemil Kavukçu, Murat Gülsoy, İpek Çalışlar, Ayfer Tunç, Ahmet Ümit, Mine Soysal, Sedat Sever, Yekta Kopan, Işık Öğütçü, Füsun Önal, Cüneyt Ülsever, Canan Tan, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Haluk Şahin, Sevil Atasoy ve pek çok şair, yazar, bilim insanı katılıyor.

"Bursa'YI YAZMAK SERGİSİ"

TÜYAP tarafından, içerik danışmanlığını Fahri Aral ve Nedret İçli, tasarım danışmanlığını Sadık Karamustafa'nın yürüttüğü edebiyatta Bursa izlerini, Bursa hakkında yazılmış şiirleri, kitapları, romanları, gezi notlarını içeren kapsamlı bir sergi düzenleniyor. Bursa Kitap Fuarı'nın 10. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen 'Bursa'yı Yazmak' sergisi, titiz bir çalışmanın ürünü olarak ilk kez Bursalı okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Kitap fuarının 10. yılı onuruna bir de kitap katoloğu hazırlandı.

HOLLANDA Bursa KİTAP FUARINDA

31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın onur konuğu olan Hollanda, bütün yıla yayılan etkinlikler kapsamında, Bursa Kitap Fuarı'na da katılıyor. Hollanda standında, Hollanda edebiyatından Türkçe'ye çevrilen kitaplar yer alacak.

TİMAŞ Yayınları tarafından yapılan açıklamada ise 10 Mart Cumartesi günü Osman Can, Mustafa Armağan ve Mehmet Emin Ay'ın kitaplarını imzalayacağı belirtildi. Ayrıca, 11 Mart Pazar günü ise Şamil Tayyar, Mehmet Altan, 16 Mart Cuma günü Okay Tiryakioğlu fuardaki yerini alacak. 17 Mart Cumartesi ve 18 Mart Pazar Ahmet Günbay Yıldız, Bejan Matur ile Mustafa Ulusoy fuara katılarak kitaplarını imzalayacak. TİMAŞ'ın 25'e yakın yazarının fuar boyunca okurlarıyla buluşması bekleniyor.

Girişlerin ücretsiz olduğu fuar, 10-17 Mart tarihleri arasında 10.00-19.30, kapanış günü olan 18 Mart tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor
Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor

Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Bursa Kitap Fuarı Yarın Açılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Papa'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mesaj: Size ve Türk halkına gani bereketler niyaz ediyorum Survivor'a damga vuran kavga sonrası ünlüler takımından iki isim, adaya veda edebilir Son Dakika: Oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti Mısır-Türkiye arasındaki ilişki Yunanistan'ı çıldırttı: Kalleşlik Baba 10 yaşındaki çocuğunu boğarak öldürdü, polisi arayıp 'Birini öldürdüm' dedi İngiltere, 90 adetlik F-35 savaş uçağı alımını iptal etti Aleyna Tilki'nin İşte Bu Benim Masalım dizisinden kazandığı para belli oldu Kalp krizi geçiren babasının başından ayrılmayan Pelin Öztekin'in hastane önündeki hali yürek burktu