Son Dakika Haberleri: Büyükşehirin Kurumsal Yapısı Güçlenecek

Büyükşehirin Kurumsal Yapısı Güçlenecek

7 yıl önce

Adana Büyükşehir Belediyesi kurumsal yapılanmasını güçlendirmek ve özellikle iç denetim mekanizmasını daha etkin kılmak için hazırlanan projeyi uygulamaya koydu.

Büyükşehirin Kurumsal Yapısı Güçlenecek, System.String[]

Adana Büyükşehir Belediyesi kurumsal yapılanmasını güçlendirmek ve özellikle iç denetim mekanizmasını daha etkin kılmak için hazırlanan projeyi uygulamaya koydu.


Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Genel Sekreter Mahmut Çolak, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürlerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, kurumsal yapılanmanın önemine değindi. Söz konusu proje kapsamında çok iddialı olduklarını anlatan Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi'nin projenin uygulanmasıyla dünyaya model olabileceğini kaydetti.


Zihni Aldırmaz, projenin hem mevcudun tespiti hem de geleceğin yol haritasının belirlenmesine katkı koyacağını belirterek, şöyle devam etti: "Büyükşehir Belediyesi büyük bir organizasyondur. Yılların alışkanlıkları var. Hizmet veren tüm belediye başkanları kendi anlayışları çerçevesinde iyi şeyler yapmışlar. Onlara saygı duyuyorum. Ama biz onlardan bir adım önde olmak zorundayız. Genç bir kadromuz var. Aramızda hanımefendiler var. Onlar daha özverili çalışıyorlar. Burada genel tema; hem yetkili hem de sorumlu olarak yasal ve hızlı çalışmaktır. Buradaki arkadaşlarıma ayrı ayrı kefilim. Hiçbir zaman hiçbir konuda bilerek bir yanlışın içinde olmazlar."


Projeyi yürütecek ekibin başındaki Erkan Karaarslan da proje kapsamında etkili bir süreç yönetimi kurulacağını, tüm iş akışlarının çıkartılıp bunların analiz edileceğini ve yazılıma alınacağını bildirdi.


Bir kurumun daha iyi yönetilmesi için yapılan araştırmalar sonunda 1992 yılında 79 kuralın ortaya atıldığını ve bunun 2006 yılında ülkemizde mevzuat haline getirildiğini anlatan Erkan Karaarslan, bu sistemin iç denetimi etkin hale getireceğini vurguladı. Kararaslan, sistemin kurum içinde benimsenmezse uygulanma şansı olamayacağını da kaydetti.


Erkan Karaarslan toplantının son bölümünde Büyükşehir Belediyesi üst yöneticilerinin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Haber Yayın Tarihi: 13.02.2013 05:38 Kaynak: CHAGalatasaray'ı yakan 32 milyonluk kare!
Emine Bulut'u öldüren Fedai Baran'dan kan donduran sözler: Hayvan kestim Cem Garipoğlu'nun babasının eski avukatı Metin Feyzioğlu Emine Bulut tweetiyle sosyal medyada büyük tepki gördü