California'da okula silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı - Son Dakika

California'da okula silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı

3 ay önce

NEW ABD'nin California eyaletindeki silahlı okul saldırısında, 2 öğrenci hayatını kaybederken, zanlının da aralarında bulunduğu biri ağır 4 kişi yaralandı.

California'da okula silahlı saldırı: 2 ölü, 4 yaralı, System.String[]

NEW ABD'nin California eyaletindeki silahlı okul saldırısında, 2 öğrenci hayatını kaybederken, zanlının da aralarında bulunduğu biri ağır 4 kişi yaralandı.

Saldırı, Los Angeles'ın 48 kilometre kuzeybatısındaki 200 bin nüfuslu Santa Clarita şehrindeki Saugus Lisesinde meydana geldi.

Los Angeles Bölge Emniyet Müdürlüğünden Kaptan Kent Wegener, gazetecilere verdiği bilgide, saldırının sabah 07.38'de gerçekleştiğini belirterek, "Yapılan acil arama çağrısına 2 dakika içinde müdahale ettik. Ancak okula geldiğimizde 6 öğrenciyi yaralı bulduk." ifadelerini kullandı.

Yaşları 14 ila 16 arasında değişen yaralıların çevredeki hastanelere kaldırıldığını aktaran Wegener, biri 16 yaşında kız, diğeri de 14 yaşında erkek iki öğrencinin kurtarılamadığını belirtti.

Hastanede, biri ağır 3 yaralının tedavisinin de devam ettiği kaydedildi.

- Saldırganın doğum günü

Wegner, okul güvenlik kamerası kayıtları incelemesinde, zanlının sırt çantasından silahını çıkararak 5 kişiye ateş açtığını, daha sonra da silahı kendi kafasına doğrultarak intihar girişiminde bulunduğunu tespit ettiklerini anlattı.

İsmi açıklanmayan ve aynı okulda öğrenci olduğu belirtilen 16 yaşındaki erkek zanlının da diğer yaralı öğrencilerle hastaneye kaldırıldığı ancak durumunun kritik olduğu bilgisi paylaşıldı.

Wegner, bugün saldırganın doğum günü olduğuna dikkati çekerek, annesi ve kız arkadaşının emniyette ifadelerinin alındığını aktardı.

Yetkililer, vatandaşlardan saldırıyla ilgili bilgi ve varsa ellerindeki görselleri paylaşmalarını isteyerek, soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Haber Yayın Tarihi: 14.11.2019 11:50 Kaynak: AASon Dakika

Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 15'e yükseldi
Elazığ'daki depremden yürek burkan görüntü! Çocuklarını korumak için kendisini siper etti Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür: Doğu Anadolu fay hattı uyanmaya başladı

Son Dakika Haberleri