Camide gece yarısı utandıran hırsızlık! Hayır paralarını çaldılar - Son Dakika

Camide gece yarısı utandıran hırsızlık! Hayır paralarını çaldılar

14.11.2019 16:47
Camide gece yarısı utandıran hırsızlık! Hayır paralarını çaldılar, System.String[]

Şanlıurfa'da bir camide, yaşları 14 ile 16 arasında değişen 3 çocuk, cemaat tarafından hayır için toplanan 9 bin 500 lirayı çaldı. Çocuk hırsızların kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Şanlıurfa'da bir camide çocuk hırsızların cemaat tarafından hayır için toplanan 9 bin 500 lirayı çaldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Haliliye ilçesi Süleymaniye Mahallesi'nde bulunan Süleymaniye Cami'de gece saatlerinde yaşandı. Kimsenin olmamasını fırsat bilen henüz isimleri öğrenilemeyen ve yaşları 14 ile 16 arasında değişen 3 çocuk, cemaatin caminin tadilatı için topladığı 9 bin 500 lirayı çaldı. Durumu fark eden müezzin olayı polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, çocukların parmak izleri ve güvenlik kamerası kayıtlarından kimliklerinin tespiti için çalışma başlattı.

"ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM"

Cami cemaatinden Mehmet Gök velilere seslenerek, herkesin çocuğuna sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Gök, "Bugün burada olan olay hepimizi üzmüştür. Bu hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan belli bir miktarda para çalınmış. Camimizin inşaat çalışması devam ediyor. Lütfen buna sahip çıksınlar. Tabi emniyet güçlerimizden de Allah razı olsun onlar da gereken çalışmayı yapacaklar. Ben sadece bir cemaat olarak diyorum, lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım. Yarın bir gün bu çocuklarımızın terörist olmayacakları ne malum. Çalınan Takiben 9 bin 500 lira bir paradır. Gördüğümüz kadarıyla kamerada görülen hırsızlığı yapan 3 kişilermiş. 3 hırsızda çocuk yaşta denilecek kişiler. Bu olayı nasıl planlıyorlar nasıl yapıyorlar onu biz bilemeyiz. Emniyet güçlerimiz onu bilir. Bizimki sadece anne ve babalar bu çocuklarınıza lütfen sahip çıkalım. Bu çocuklar yarın başka bir gün onlarında başını yakmasın" ifadelerini kullandı.

Çocuk hırsızların kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Camide gece yarısı utandıran hırsızlık! Hayır paralarını çaldılar
Camide gece yarısı utandıran hırsızlık! Hayır paralarını çaldılar

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Camide gece yarısı utandıran hırsızlık! Hayır paralarını çaldılar - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Şalvarlı hoca: Aç olan herşeyi yapar .imam Gazali Hz eserinde derki siyaset insanların karnını doyurmak sırtını giydirmektir. İma Ali halifeliği devrinde vatandaşlık maaşı vardı .zenginden vergi alınır eşit şekilde fakirlere her ay dağıtılırdı Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Göztepe yenilgisi sonrası küplere binen Çalımbay'dan hakemlere çağrı: G.Saray'dan korkmayın Erdoğan, Katar'ın Borsa İstanbul'a ortak olmasına yönelik eleştirilere cevap verdi: Paranın rengi, dini yoktur, para paradır Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Cani koca, boşanma aşamasındaki eşini çalıştığı markette av tüfeğiyle öldürdü Edirne'de kar yağışı etkisini göstermeye başladı Son Dakika: 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yeni tedbir! Toplu taşıma kullanamayacaklar İran Devrim Muhafızları Komutanı Muslim Shahdan, İHA saldırısında öldürüldü EDHO dizisi ekibine saldıran şüphelilerden kafa karıştıran ifade: Mağdur biziz, Oktay Kaynarca ölümle tehdit etti