Son Dakika Haberleri: Cemaat Namazdayken 31 Çam Ağacını Çalanların Amacı Pes Dedirtti: Camiye Ulaşımı Kolaylaştırmak

Cemaat Namazdayken 31 Çam Ağacını Çalanların Amacı Pes Dedirtti: Camiye Ulaşımı Kolaylaştırmak

9 ay önce

Sakarya'da bir cami bahçesindeki 31 çam ağacını keserek götüren 4 kişi ifadelerinde, kendi yollarını açmak, bahçelerini genişletmek ve camiye ulaşımı kolaylaştırmak için ağaçları kestiklerini söyledi.

Sakarya'da bir cami bahçesindeki 31 çam ağacının 4 kişi tarafından kesilerek götürülmesi güvenlik kamerasınca kaydedildi. Şüphelilerin emniyetteki ifadelerinde, kendi yollarını açmak, bahçelerini genişletmek ve camiye ulaşımı kolaylaştırmak için ağaçları kestikleri, herhangi bir hırsızlık kasıtlarının olmadığını söyledikleri öğrenildi.

12 DAKİKADA 31 ÇAM AĞACINI KESEREK GÖTÜRDÜLER

Akşam namazı için Serdivan ilçesindeki Buhara Zaim Güllü Camisi'nde bulunan vatandaşlar, namaz çıkışında ağaçların yerinde olmadığını gördü. Güvenlik kameralarını inceleyen cemaat, 4 şüphelinin saat 20:28 ile 20:40 arasındaki 12 dakikalık zamanda 31 çam ağacını keserek götürdüğünü tespit etti.

"ÇOK ÜZÜLDÜK"

Serdivan Buhara Cami İlim ve Hizmet Derneği Başkanı Ruhi Cinak, "4,5 yıl önce ekmiştik çam ağaçlarını, şimdi diğerlerinin de kesilmesinden endişe ediyoruz. Allah'ın evinin bahçesine biz bu kadar hizmet ettik, güzelleştirdik ancak böyle görünce çok üzüldük" dedi.

"HA İNSAN ÖLDÜRMÜŞ HA AĞAÇ KESMİŞ"

Cinak, "Bunu yapanlar insan olamaz, bunu yapanlar ha insan öldürmüş ha ağaç kesmiş. Bunu normal bir insan yapamaz. Cami cemaatimiz de yaşanan durum karşısında tepki gösterdi. Üzgünüz ve öfkeliyiz" diye konuştu. Cinak, kesilen ağaçların yerine yenisini dikeceklerini sözlerine ekledi.

ÜÇ GÖZALTI

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, olayın ardından şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası görüntülerinden şüphelilerin kimliklerini tespit eden ekipler, M.B, İ.Ö. ve H.A'yı yakaladı. Olayın Serdivan ilçesindeki Buhara Cami Kur'an Kursu ile aynı mülkiyet içerisinde faaliyet gösteren başka bir Kur'an Kursu görevlileri tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

CAMİYE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN AĞAÇLARI KESMİŞLER

Şüphelilerin emniyetteki ifadelerinde, kendi yollarını açmak, bahçelerini genişletmek ve camiye ulaşımı kolaylaştırmak için ağaçları kestikleri, herhangi bir hırsızlık kasıtlarının olmadığını söyledikleri öğrenildi.


YORUMLAR


Mahalle Sakinlerinin Arazide Buldukları Mezar Polisi Alarma Geçirdi Talep Patlayınca Kenevir Tohumunun Kilosu Bin Liraya Çıktı Yere Düşen 100 Lirayı Gizlice Alıp Cebine Koyan Vatandaş Gözaltına Alındı