Koronavirüs sonrası çeyiz atölyesini kapattı, evinin mutfağında maske dikiyor - Son Dakika

Koronavirüs sonrası çeyiz atölyesini kapattı, evinin mutfağında maske dikiyor

Samsun'da, çeyiz işi yapan Hatice Pank koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında atölyesini kapattı, evinin mutfağına taşıdığı dikiş makinesiyle sipariş üzerine maske dikimine başladı.

Samsun'da, 10 yıldır çeyiz işi yapan 1 çocuk annesi Hatice Pank (42), koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında atölyesini geçici süreyle kapattı. Evde boş durmayan Pank, dikiş makinesini evinin mutfağına yerleştirdi, kumaştan maske dikimine başladı. Sosyal medyadan sipariş alan Pank, maske satarak gelir elde ediyor.

YIKANABİLİR, PAMUKLU MASKE

Evde geçirdiği zamanı daha verimli hale getirmek için böyle bir girişimde bulunduğunu belirten Hatice Pank, "Bazı esnaf, maskeleri çok uçuk fiyatlardan satmaya başladı. Benim de aklıma böyle bir girişim geldi. Tek kullanımlık maskelerden farklı olarak 60 veya 90 derecede yıkanabilir, iki katlı, pamuklu bir maske hazırladım" dedi.

TANESİ 10 TL

Koronavirüsle mücadele için en iyi mücadelenin evde kalmak olduğunu anlatan Pank, "İnsanları maske kullanmaya teşvik etmek adına, çeşitli desenlerde maskeler hazırladım. İsteğe göre farklı desenlerde maskeler dikebilirim. Tanesini 10 TL'den satıyorum. İnsanlar salgın bitene kadar bu maskeyi sürekli kullanabilecekler" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs sonrası çeyiz atölyesini kapattı, evinin mutfağında maske dikiyor


Son Dakika

Dünyanın en lezzetli peynirlerinden olan Karaman'ın Divle obruk peyniri Fransızların tahtını elinden aldı Türkiye'de tiryakiler 2019 yılında sigaraya 78 milyar lira ödedi Galeri sahibi, PTT hesabının ekran görüntüsünü paylaşınca 130 bin lirasından oldu İlk olarak 56 yıl önce üretilen prenses tatlısı Sinop'un simgesi oldu Yargıtay, ücreti ödenmeyen işçinin istifa etmesi halinde tazminat alabileceğine hükmetti Son Dakika: 1 Haziran'da açılacak kahvehanelerde; iskambil, okey, tavla oynanamayacak Son dakika: THY ve Pegasus 1 Haziran'da uçuşlara yeniden başlıyor İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu Yusufeli Barajı tamamlandığında milli bütçeye yıllık 1,5 milyar TL katkı sağlayacak BDDK'dan bankalara kredi kolaylığı! KOBİ'ler, ihracatçılar ve yatırım projeleri desteklenecek Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran'da açılacak lokanta, restoran, kafe gibi iş yerleri ile ilgili yeni genelge yayınladı 1 Haziran'da açılacak olan tarihi Kapalıçarşı dezenfekte edildi Mars ve Ay'a insan göndermek için üretilen roket test sırasında patladı! O anlar kamerada THY uçaklarında ikramlar kutu halinde dağıtılacak, çay ve kahve servisi yapılmayacak 1 Haziran'da açılacak spor salonlarıyla ilgili normalleşme detayları belli oldu