CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay: "İstinaf ve Anayasa Mahkemesi Aynı Görüşte Ama Yerel Mahkeme... - Son Dakika

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay: "İstinaf ve Anayasa Mahkemesi Aynı Görüşte Ama Yerel Mahkeme...

3 yıl önce

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay: "İstinaf ve Anayasa Mahkemesi aynı görüşte ama yerel mahkeme Berberoğlu'nun tutukluluğunda ısrar ediyor" ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "İstinaf ve Anayasa Mahkemesi aynı görüşte ama yerel mahkeme...

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay:

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay: "İstinaf ve Anayasa Mahkemesi aynı görüşte ama yerel mahkeme Berberoğlu'nun tutukluluğunda ısrar ediyor" ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "İstinaf ve Anayasa Mahkemesi aynı görüşte ama yerel mahkeme Berberoğlu'nun tutukluluğunda ısrar ediyor" dedi.

CHP'li Balbay, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. İstinaf mahkemesinin CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılanması kararı verdiğini hatırlatan Balbay, "İstinaf ve Anayasa Mahkemesi aynı görüşte ama yerel mahkeme Berberoğlu'nun tutukluluğunda ısrar ediyor. Yerel mahkeme, tam bağımsız bir mahkeme; hukuktan, Anayasa Mahkemesinden, anayasadan ve bir üst mahkemesi istinaftan bağımsız" değerlendirmesini yaptı.

Müftülere nikah kıyma yetkisi veren kanun tasarısına değinen Balbay, "Bu yetkiyi tümüyle erkeklerin yaptığı bir kuruma veriyorsunuz. Türkiye'de tapudaki kayıtlar itibarıyla mülkiyetin binde 8'i kadınların üzerinde. Tasarıyla kadınların mülkiyeti de erkeklere geçmiş olacak. Müftülerin din işleri dışında başka işlere karıştırılması dinimizi yıpratacaktır" dedi.

ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin soruya ise Balbay, "Trump her yönüyle kramp. Türkiye'de bu sorunları çözmeye yönelik akıldan çok bir inat öne çıkıyor" cevabını verdi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay: İstinaf ve Anayasa Mahkemesi Aynı Görüşte Ama Yerel Mahkeme...

Haber Yayın Tarihi: 11.10.2017 06:30 Kaynak: İHASon Dakika

Karısını kendi yatağında başka bir adamla basan şahıs kurşun yağdırdı!
Gelecek Partisi'nin ilk belediye başkanı Halil Kulak: Katılmak isteyen başkaları da var Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'prezervatif' tartışması