CHP'li Arık'tan AK Parti Kayseri milletvekillerine 'pastırmaya sahip çıkma' çağrısı - Son Dakika

CHP'li Arık'tan AK Parti Kayseri milletvekillerine 'pastırmaya sahip çıkma' çağrısı

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kastamonu pastırmasının daha iyi olduğunu söylemesi üzerine, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri pastırmasının lezzet, görüntü olarak bir numara olduğunu ifade ederek, AK Parti Kayseri milletvekillerine, "Pastırmanıza, sucuğunuza sahip çıkın" diye çağrıda bulundu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kastamonu'nun pastırmasının Kayseri'ninkinden daha iyi olduğuna yönelik sözlerini değerlendirdi. "Pastırma denince akla Kayseri gelir" diyen Çetin, AK Partili Kayseri milletvekillerine, "Pastırmanıza, sucuğunuza sahip çıkın" diye çağrıda bulundu.

"KAYSERİ PASTIRMASI BİR NUMARADIR"

Çetin Arık, getirdiği Kayseri pastırmasını önce kendisi yedi, daha sonra gazetecilere ikram etti.

Kayserililer olarak bu kıyaslamaya anlam veremediklerini ifade eden Arık, "Dünya alem bilir ki pastırma, sucuk deyince akla Kayseri gelir. Kastamonu'nun pastırması da çok güzeldir, lezzetlidir ama Kayseri pastırması, lezzet, görüntü olarak bir numaradır." dedi.

"KAYSERİ'YE OLAN BU DÜŞMANLIK NİYE?"

Kayserililer'in çok alındığını, AK Partili ve MHP'li milletvekillerinin buna ilişkin açıklama yapmadığını söyleyen Arık, "Acaba Erdoğan'ın bilinçaltında Abdullah Gül sendromu mu var? Kayseri'ye olan bu düşmanlık niye? AK Parti'nin Kayseri milletvekillerine çağrıda bulunmak istiyorum; elinizde bir pastırmanız, sucuğunuz vardı; devletten yatırım alamıyorsunuz, gelin pastırmanıza, sucuğunuza sahip çıkın" diye konuştu.

CHP'li Arık'tan AK Parti Kayseri milletvekillerine 'pastırmaya sahip çıkma' çağrısı
Haber Yayın Tarihi: 04.12.2019 12:38 Kaynak: AASon Dakika

Halep'te oğlunun cansız bedeninin parçalarını toplayan anne yürek burktu
Yasak Elma'da Halit ve Leyla'nın aşk yaşaması izleyiciyi çileden çıkardı Gümüşhane'de özel bir yurda kesilen 32 bin liralık doğal gaz faturası mahkemelik oldu

Son Dakika Haberleri