Son Dakika Haberleri: CHP'li Bekaroğlu'ndan "Demirtaş serbest bırakılsın" çağrısı

CHP'li Bekaroğlu'ndan "Demirtaş serbest bırakılsın" çağrısı

3 ay önce

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması için çağrıda bulundu.

Yaklaşık 3 yıldır cezaevinde bulunan Şelahattın Demirtaş için çağrıda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu "Demirtaş'ı serbest bırakın" dedi.

DEMİRTAŞ'IN AVUKATLARI MAHSUPLUK BAŞVURUSU YAPMIŞTI

Edirne'de tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için avukatları tutuklu bulunduğu davada cezaevinde kaldığı süre için mahsupluk başvurusu yapmıştı. Mahkeme, mahsupluk başvurusunu kabul ederse Demirtaş yaklaşık 3 yıldır tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye olacak.

BEKAROĞLU: DEMİRTAŞ'I SERBEST BIRAKIN

Kişisel Twitter hesabından, Kandıra Cezaevi'nde bulunan Sırrı Süreyya Önder ile Demirtaş'ın BDP milletvekili oldukları dönemde, Abdullah Öcalan'ın mektubunu Kandil'e ulaştırmalarının ardından yaptıkları açıklamaya dair bir video paylaşan Bekaroğlu, şunları söyledi: "Demirtaş'ı serbest bırakın, TBMM'de bir komisyon kurun, çözüm süreci tekrar başlasın. Annelerin acıları ancak böyle diner. 'Son terörist öldürülene kadar' yöntemi yanlış, 'sivil toplum' yürüyüşleri ile de bir yere gidilemez."

CHP'li Bekaroğlu'ndan Demirtaş serbest bırakılsın çağrısı
Tahliye kararının ardından Selahattin Demirtaş'ın avukatları mahsupluk başvurusu yaptı

Demirtaş' a verilen tahliye kararına savcılığın yaptığı itiraz reddedildi

Selahattin Demirtaş'ın avukatından "tahliye" açıklaması: Bizlere ulaşan bir bilgi yok

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2019 03:40 Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak
Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir Yayla sakinleri, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün kurutulmasına destek verdi: Millete bir faydası yok