Son Dakika Haberleri: CHP'yi Öyle Bir Eleştirdi Ki Sunucu Bile Şaşırdı

CHP'yi Öyle Bir Eleştirdi Ki Sunucu Bile Şaşırdı

5 yıl önce

CNN Türk’te Akif Beki’nin sunduğu "Baştan Sona" programına AK Parti’nin eski İstanbul İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Aziz Babuşçu ile CHP’nin eski İstanbul İl Başkanı ve aynı zamanda CHP’den aday adayı olan Şinasi Öktem konuk oldu.

CHP'yi Öyle Bir Eleştirdi Ki Sunucu Bile Şaşırdı, System.String[]


CNN Türk’te Akif Beki’nin sunduğu "Baştan Sona" programına AK Parti’nin eski İstanbul İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Aziz Babuşçu ile CHP’nin eski İstanbul İl Başkanı ve aynı zamanda CHP’den aday adayı olan Şinasi Öktem konuk oldu. Partisi hakkında sert ifadeler kullanan Ökten "Bugün tek parti döneminin faşist anlayışıyla katledilen Sabahattin Ali’nin 108. doğum yıldönümü" diyen Öktem’e Akif Beki "Siz de CHP’nin geçmişine çok ağır bir eleştiride bulundunuz, tek parti döneminde katledilen dediniz" dedi. “AĞZINIZDAN KAÇMADI DEĞİL Mİ?”Şinasi Öktem’in sert ifadelerinin ardından şaşkınlığını gizleyemeyen Beki, "Böyle güçlü özeleştirler duyulmuyor CHP’de. Ağzınızdan kaçmadı değil mi, bilerek mi söylediniz?" dedi. Bu soruyada çok net cevap veren Öktem, "Hayır efendim ne münasebet, ağzımdan kaçsın. Dünün doğrularıyla bugünün doğruları bir olamaz. Dün o işler doğru olabilirdi. O dönem antikomünist mücadele vardı. Bir sürü haksızlıklar vardı. Sabahattin Ali de ondan kaçarken katledildi. Bunu yapan kim olursa olsun, o zaman iktidarda CHP vardı diye şimdi ben ne yapacam. AK Parti mi vardı diyecem. Nazım Hikmet’in Türkiye’den kaçıp gitmesinin sorumlusu elbetteki bizim partimiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet.com.tr

Haber Yayın Tarihi: 28.02.2015 11:44 5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
Cinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez, Lindsey Graham'dan Türkiye'ye yeni yaptırım tehdidi