Son Dakika Haberleri: Çin'den, Rusya ve Türkiye arasındaki mutabakata ilk yorum: Faydalı olmasını umuyoruz

Çin'den, Rusya ve Türkiye arasındaki mutabakata ilk yorum: Faydalı olmasını umuyoruz

25 gün önce

Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye ile Rusya arasında Suriye konusunda varılan Soçi Mutabakatı ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "Bölgedeki tansiyonun daha da düşmesi konusunda faydalı olmasını umuyoruz" denildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Rusya arasında Suriye konusunda varılan mutabakatın bölgede gerilimin daha da düşmesi konusunda faydalı olmasını umduklarını bildirdi.

TANSİYONUN DÜŞMESİNİ TEMENNİ ETTİLER

Bakanlık Sözcüsü Hua Çunying, başkent Pekin'de düzenlediği günlük basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya'nın Soçi kentinde Suriye konusunda vardıkları mutabakata ilişkin, "Çin tarafı, Türkiye-Rusya anlaşmasının bölgedeki tansiyonun daha da düşmesi konusunda faydalı olmasını umuyor." ifadelerini kullandı.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK VURGUSU

İlgili tüm tarafların Suriye'nin egemenlik, bağımsızlık ve toprak bütünlüğüne samimiyetle saygı gösterilmesi ve korunması, Suriye sorunun siyasi çözümünün gelişme kaydetmesine ilişkin şartların oluşması konusunda birlikte çaba harcamasını beklediklerini kaydeden Hua, terörizmle kararlı şekilde mücadele edilmesi konusunda birleşilmesini umduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, dün Suriye'nin kuzeyine ilişkin 10 maddelik mutabakat metni üzerinde anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı.

Çin'den, Rusya ve Türkiye arasındaki mutabakata ilk yorum: Faydalı olmasını umuyoruz
Haber Yayın Tarihi: 23.10.2019 03:14 Millet Bahçesi tartışması, Trabzon'da vatandaşları ikiye böldü: Sahada maç yapılsın mı? Yapılmasın mı?
Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir Yayla sakinleri, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün kurutulmasına destek verdi: Millete bir faydası yok