Mahalle sakinleri, "Çocuklar ölmesin" diye çocuklarıyla sokağı trafiğe kapattı - Son Dakika

Mahalle sakinleri, "Çocuklar ölmesin" diye çocuklarıyla sokağı trafiğe kapattı

05.12.2019 09:45

Adana'da bir mahalle sakinleri, 'Çıkmaz sokak ve kamyon giremez' tabelası olan sokağı, 'sürekli kaza oluyor' diyerek moloz döküp trafiğe kapattı. Çocuklarını kucağına alıp molozların üzerine oturan kadınlar, gün boyu gelen araç sürücülerini geri çevirdi.

Adana'da bir mahalleli 'Çıkmaz sokak ve kamyon giremez' tabelası olan sokağı 10 gün önce 'sürekli kaza oluyor' diyerek moloz döküp trafiğe kapattı. Çocuklarını kucağına alıp molozların üzerine oturan kadınlar, gün boyu gelen araç sürücülerini geri çeviriyor.

Seyhan ilçesine bağlı Yeşiloba Mahallesi'nde bulunan sanayi sitesinin etrafındaki 46181 sokakta oturan vatandaşlar, sanayi sitesine gelen tır ve kamyonların sokaktan geçerek trafik kazasına karıştığını ileri sürerek, 10 gün önce sokağın girişine moloz döktü.

MOLOZLARIN ÜZERİNE OTURDULAR

'Çıkmaz sokak ve kamyon giremez' tabelası olan sokağı araç trafiğine kapatan mahalleli, gündüzleri de kimse kaldırmasın diye molozların üzerine oturmaya başladı. Çevredeki esnafın şikayeti üzerine olay yerine polis ekipleri de geldi. Polis ise durumu belediyeye bildirdi.

"BURASI ANAYOL DEĞİL"

Tabelalara rağmen sokağa giren kamyonların 2 hafta önce bir kadına çarparak yaraladığını iddia eden Nazlı Sarıkaya, "Burası sokak. Komşuma geçen kamyon çarptı ve kalça çıkığı oluştu. Şimdi İstanbul'da tedavi görüyor. Ondan önce komşumuzun çocuğunun parmakları ezildi. Biz burası sokaktır diyerek kapattık. Hiç kapıya çıkamıyoruz. Burası anayol değil. Aynı zamanda çıkmaz sokak. Sürekli tır, kamyon geçiyor. Geçme deyince de kavga ediyor bizimle. Belediyenin burayı kapatmasını istiyoruz" diye konuştu.

"KAMYON GİREMEZ LEVHASI VAR"

İbrahim Kayar ise sokakları haricinde sanayiye ulaşmak için alternatif 3 tane anayol olduğunu belirterek, "Arka tarafta belediyenin yaptığı yol var. Kamyon ve tır mahalle arasında gidiyor. Geçen çocuğun birini altına alıyordu kamyon. Bu yolun kapanmasını istiyoruz. Zaten kanunen kamyon giremez levhası var. Burası kestirme olduğu için tercih ediyorlar ama burada çocuklar hep dışarıda. Biz buradan rahatsızız. Taş koyduk ama gelen şoförler ile kavga ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri, Çocuklar ölmesin diye çocuklarıyla sokağı trafiğe kapattı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Mahalle sakinleri, 'Çocuklar ölmesin' diye çocuklarıyla sokağı trafiğe kapattı - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Ali Koç'tan Hazard iddialarına net yanıt: Böyle bir şeyin olmadığını söyleyebilirim Melek İpek'in öldürdüğü tecavüzcü eşi, sosyal medyadan 'en ölümcül mermi' paylaşımı yapmış Kız arkadaşına 'driftli' evlilik teklifinde bulunan vatandaş 78 bin lira ceza yedi Sosyal medyadan eşine mesaj atan genci bıçaklayarak yaraladı İki kız kardeş telefon numaralarını isteyen lokantacıyı tekme tokat dövmüştü! Kavgaya müdahale edenler konuştu Kayan minibüsü durdurmak isterken metrelerce sürüklendi! Sürücünün ölümden döndüğü o anlar kamerada 10 yaşındaki kızının ilk kez regl olduğunu duyuran Ceyda Düvenci'ye tepki yağdı Başarılı oyuncu Melih Çardak, Arka Sokaklar dizisine dahil oldu