Çocuklar üşümesin diye bere ve atkı ördüler - Son Dakika

Çocuklar üşümesin diye bere ve atkı ördüler

2 ay önce

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, halk eğitimi merkezindeki usta öğretici ve kursiyerler çocuklar üşümesin diye bere ve atkı ördüler. Hazırlanan 120 adet bere ve atkı Çorum Mecitözü Hisarkavak Köyü İlkokulu'na gönderildi.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, halk eğitimi merkezi müdürlüğünde, geçtiğimiz yıl başlatılan "Çocuklar üşümesin" projesi devam ederken, 50 kadının ördüğü bere ve atkılar Çorum Mecitözü Hisarkavak İlkokuluna gönderildi.

PROJE DEVAM EDECEK

120 adet bere ve atkı ören kadınlar projede görev almaktan mutlu olduklarını anlatırken, projenin devam edeceği açıklandı.

"HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN"

Projenin devam edeceğini anlatan Usta Öğretici Adeviye Karaimam, "Çocuklar üşemesin projesi gereğince bere ve atkılar ördük. Bunları Çorum'a gönderiyoruz. Projede görev alan tüm arkadaşlar mutlu oldular. Talep olduğu sürece projemiz devam edecek" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Meral Özgür de, "Geçen yılda bere, atkı ve eldivenler örmüştük. Bu senede tüm kursiyerlerle birlikte bere ve atkılar ördük. Oradaki çocuklarımız üşümesin istiyoruz. Her şey çocuklarımız için" dedi.

Kadınlara teşekkür eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bülent Dükancı ise, "Halk Eğitimi Merkezi olarak geçen yıl başlattığımız projeyi devam ettiriyoruz. Proje gereğince hazırlanan bere ve atkıları ihtiyaç sahibi okullara gönderiyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımız güle güle kullansınlar" dedi.

Çocuklar üşümesin diye bere ve atkı ördüler
Haber Yayın Tarihi: 12.12.2019 10:52 Kaynak: İHASon Dakika

5 aylık evli çiftin internet üzerinden aldıkları yatak 'sır' oldu
Ailesinin öldü zannedip cenaze hazırlıkları yaptığı Aysu, genç kız oldu Adana'da bir garip olay! Cesetle yolculuk polisi alarma geçirdi

Son Dakika Haberleri