Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'e kadar İYİ Parti diye bir şey kalmaz - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'e kadar İYİ Parti diye bir şey kalmaz

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan İYİ Parti'de yaşanan istifalara ilişkin, "İYİ Parti'den ayrılan başka partiye gitmez, geldiği yere gider. 2023'e kadar İYİ Parti diye bir şey kalmaz" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti'de yaşanan istifaları da değerlendiren Erdoğan, "2023'e kadar İYİ Parti diye bir şey kalmaz" dedi.

"2023'E KADAR İYİ PARTİ DİYE BİR ŞEY KALMAZ"

İYİ Parti'den bir haftada yaşanan iki istifa AK Parti MYK toplantısında masaya yatırıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz işimize bakalım ama eğer bu hareketlilik yarın bize doğru istikametini çevirirse o zaman gereğini yaparız. Daha çok vekil düzeyinde değil ama eninde sonunda taban bize kayacaktır. İYİ Parti'den ayrılan başka partiye gitmez, geldiği yere gider. 2023'e kadar İYİ Parti diye bir şey kalmaz" değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti'de Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'dan sonra Balıkesir Milletvekili İsmail Ok da, yaptığı yazılı açıklamada partisindeki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurmuştu. Ok'un istifa kararını duyurduğu açıklamalarında, İYİ Parti yönetimini, CHP'yi ve Ekrem İmamoğlu'nu hedef alması dikkat çekmişti.

AKŞENER İSTİFALARI DEĞERLENDİRDİ

Genel Başkan Meral Akşener İYİ Parti'den 5 ismin daha istifa edeceği iddialarına ilişkin, "Benim böyle bir bilgim yok. O, bilgiyi veren gazete, o bilgiyi veren televizyon kanalları bazı şeyleri biliyorlar demek ki. Bize de söylerlerse, biz de biliriz. Bizde prensip olarak, ister milletvekili olsun, ister sade bir üyemiz olsun, istifa canımı yakar, çok üzülürüm. Ancak bugüne kadar, istifa etmiş hiçbir arkadaşımızın aleyhinde tek bir cümlem, tek bir kelimem olmadı. Çünkü istifa, tek taraflı bir irade beyanıdır. Üzüntüm şudur, insanlar bir siyasi organizasyonun içinde yer almaktan vazgeçebilirler, bunu saygı ile karşılarım. Ben hep öyle karşıladım. Ama açıklamalarında ve beyanlarında koskocaman bir camiayı, yöneticileri, seçmeni, teşkilatları töhmet altında bırakacak ve gerçekten haksız, temelsiz ve insafsız gerekçeler ortaya atarlarsa, bu insanların canını yakar. İftira kötü bir şeydir" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'e kadar İYİ Parti diye bir şey kalmaz
İstifasıyla gündem yaratan İsmail Ok için İYİ Parti'den ilk yorum: Değer taşımamaktadır

Son dakika: İsmail Ok'un İYİ Parti'den istifa etmesine AK Parti'den ilk yorum

Son dakika: İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok partisinden istifa etti

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener partisinden istifaları değerlendirdi

Kılıçdaroğlu'ndan İYİ Parti'deki istifalarla ilgili talimat: Görüş bildirmeyin
Son Dakika

Son dakika: 5 ilimize bağlı 9 köy, koronavirüs salgını sebebiyle karantina altına alındı
Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs hava yoluyla bulaşmıyor Rus uzmandan açıklama: Rusya'da durum 2-3 ay içinde düzelecek