Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Ceren Özdemir cinayetine ilişkin açıklama: Zanlı 1 Aralık'ta firar etti - Son Dakika

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Ceren Özdemir cinayetine ilişkin açıklama: Zanlı 1 Aralık'ta firar etti

2 ay önce

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Ceren Özdemir'in öldürülmesi olayına ilişkin bir açıklama yaptı. Cinayet soruşturmasının titizlikle devam edeceği vurgulanan açıklamada katil zanlısının 1 Aralık tarihinde firar ettiği belirtildi.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Ceren Özdemir cinayetine ilişkin açıklama: Zanlı 1 Aralık'ta firar etti, System.String[]

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, ölümüyle Türkiye'yi yasa boğan Ceren Özdemir'e ilişkin bir açıklama yaptı. Cinayetle ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak ve titizlikle devam edileceği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Ceren ÖZDEMİR'in, 03/12/2019 günü saat:19.35 sıralarında Merkez Altınordu ilçesinde bulunan evinin bulunduğu binanın girişinde öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız'ca yürütülen soruşturmada; olayın faili olduğu tespit edilen 1984 doğumlu Ö. A. isimli şahıs 04/12/2019 günü saat:16.00 sıralarında Ordu İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince,Altınordu ilçesinde olayda kullandığı suç aleti ile birlikte yakalanmıştır. Şüpheli kollukta müdafi huzuru ile alınan ifadesinde suçunu ikrar etmiştir.

1 ARALIK TARİHİNDE FİRAR ETMİŞ

Şüpheli Ö.A'ya, 2005 yılında işlemiş olduğu 'Kasten Öldürmeye Teşebbüs' suçu ve işlediği diğer suçlar nedeniyle toplam 23 yıl 79 ay 148 gün hapis cezası verilmiştir. 15/08/2005'ten itibaren bu cezası çeşitli ceza infaz kurumlarında aralıksız olarak infaz edilen hükümlü, 'Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliği' hükümleri uyarınca 28 Ekim 2019 tarihinde Ordu Açık Ceza İnfaz Kurumu'na alınmıştır. 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 14. maddesinde nitelikleri belirtilen açık ceza infaz kurumları, firara karşı engelleri ve dış güvenlik görevlisi bulunmayan kurumlardır. Hükümlünün 01/12/2019 günü saat 00.15 sularında kurumdan firar ettiği tespit edilmiş olup; Cumhuriyet Başsavcılığımız'ca aynı gün hükümlü hakkında yakalama emri çıkarılmıştır.

"GELİŞMELERLE İLGİLİ BİLGİ VERİLECEKTİR"

Cumhuriyet Başsavcılığımız'ca Ceren ÖZDEMİR'in öldürülmesi olayı ile ilgili soruşturmaya çok yönlü olarak titizlikle devam edilmekte olup; gelişmelerle ilgili ayrıca bilgi verilecektir."

Haber Yayın Tarihi: 05.12.2019 11:52 

YORUMLAR


Son Dakika

Cübbeli Ahmet Hoca 10 yıl sonra ilk defa bir kadın sunucunun programına katıldı
Reçete ile eczaneye ilaç almaya giden baba, oğlunun 7 aydır hastanede yatıyor göründüğünü öğrenince şoke oldu Cinayet işlemeyi reddeden kişiye sütyen giydiren "Döner Kardeşler" adlı suç örgütüne yönelik dava başlıyor

Son Dakika Haberleri