ALS hastası yaşlı kadının karnına yoğun bakımda kesici cisimle 'ATT' yazıldı iddiası yalanlandı - Son Dakika

ALS hastası yaşlı kadının karnına yoğun bakımda kesici cisimle 'ATT' yazıldı iddiası yalanlandı

26 gün önce

Denizli'de yaklaşık 2 yıldır yatağa bağımlı yaşayan ALS hastası 62 yaşındaki kadının karnına tedavi gördüğü özel hastanenin yoğun bakım servisinde tırnak ya da kesici bir cisimle 'ATT' yazıldığı iddia edildi. Hastane yönetimi ise bu iddiayı yalanladı.

Denizli'nin Merkez efendi ilçesinde yaşayan 62 yaşındaki ALS hastası Ayşe Koç'un ailesi, yaşlı kadının tedavi gördüğü özel hastanede karnına kesici bir cisimle ATT yazıldığını iddia etti. Yaklaşık 2 yıldır yatağa bağımlı yaşayan Ayşe Koç'un ailesi çektikleri fotoğraflarla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yaşanılan üzücü duruma isyan eden aile, yaşlı kadının hastanede yaşadığı bu kötü olaydan sonra konuşma yetisini tamamen kaybettiğini öne sürdü. Hastane yönetimi ise bu iddiaları yalanladı.

"HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

İşte hastane yönetiminden yapılan o açıklama:

"27.01.2020 tarihi itibariyle basında, kurumumuzun adı geçirilerek "Als hastası yaşlı kadının karnına yoğun bakımda kesici cisimle ATT yazıldı" şeklinde çıkarılan haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Kurumumuz Denizli'de 28 yıldır hastalarına özenle hizmet veren, profesyonel bir kuruluştur. Habere konu hasta kurumumuzda 04.01.2020-13.01.2020 tarihleri arasında yatış gerçekleştirmiştir. Yatış sürecinde hasta belirlenen periyodik aralıklarla (tamamen eldivenle) düzenli olarak dikkatle pozisyon aldırılmış (sağ-sol-düz) ve tedavi süreci özenle yürütülmüştür. Hastanın tedavisi tamamlandıktan sonra, taburculuk sürecinde gerekli kontrolleri yapılmış, hasta yakınlarına hasta ile ilgili gerekli bilgiler verilmiş ve hasta nakil aracına teslimi yapılmıştır. Daha önce de hastanemizde tedavisini gerçekleştirdiğimiz hastamızın, böyle bir duruma konu olmasını üzüntüyle karşılıyoruz. İlgili hastamızın transferi hastanemize ait olmayan (başkaca) hasta nakil araçları ile gerçekleştirilmiş ve ilgili çiziklerin kemer bağlantı noktalarına yakın olması sebebi ile olabileceği gibi sonradan tarafımızca hiç ilgisi olmayan başka bir sebeple oluşabileceği bir ihtimal olarak görülmelidir. Hastanın kurumumuzda yatış gerçekleştirdiği tarihlere ait kamera görüntüleri, savcılık ve sağlık müdürlüğüne teslim edilmiş, tarafımızca konuyla ilgili soruşturma talep edilmiştir. Biz bu tarz yapılan haberlerin kurumumuz imajını zedelemeye yönelik yapılan bu çalışmalara ortak olan tüm kurum ve kişiler hakkında gerekli hukuki süreçler başlatılarak, takipçisi olacağız."

ALS hastası yaşlı kadının karnına yoğun bakımda kesici cisimle 'ATT' yazıldı iddiası yalanlandı
Haber Yayın Tarihi: 27.01.2020 02:11 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Atakan Kayalar'ın "Enes Batur benim en büyük hayranım" dediği videosu ortaya çıktı
Yüz nakilli Recep Sert ile eşi Esma Sert, 6 yıllık evliliklerini noktalıyor Koronavirüs için umut olan Türk profesör İbrahim Benter çalışmalarını anlattı: Zararı önleyeceğiz