Denizli'den Kısa Kısa - Son Dakika

Denizli'den Kısa Kısa

5 yıl önce

Öğrenci değişim programı çerçevesinde 13 ülkeden Denizli'ye gelen 15 üniversite öğrencisi, Pamukkale Belediyesini ziyaret etti.

Denizli'den Kısa Kısa, System.String[]

Öğrenci değişim programı çerçevesinde 13 ülkeden Denizli'ye gelen 15 üniversite öğrencisi, Pamukkale Belediyesini ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren belediye başkanı Hüseyin Gürlesin, öğrencilere Denizli'nin tarihi ve kültürel zenginliği hakkında bilgi verdi.Pamukkale'nin tarihi ve doğasıyla, termal sağlık turizmiyle bir turizm merkezi olduğuna dikkati çeken Gürlesin, "Turizmde iddialı bir iliz. Şu anda yılda 2 milyona yakın turist ilimize geliyor. Tabi ki hedefimiz yılda 10 milyon turist. İnşallah bu hedefe önümüzdeki yıllarda ulaşacağız. Sizler de memleketlerinize döndüğünüzde buradaki güzellikleri anlatacak ve tanıtım noktasında da gönüllülerimiz olmanızı istiyorum" dedi.Kentin doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra insanlarının çok misafirperver olduğunu söyleyen öğrenciler ise Denizli'yi seçtikleri için mutlu olduklarını ifade etti.Misafir öğrenciler, 24 Ocak Pazar günü bir alışveriş merkezinde, ülkelerinin kültürlerini Denizli halkına tanıtacak ve öğrendikleri Tavas Zeybeği gösterisi sunacak.


"Anne-çocuk okuyor" projesi


Serinhisar Yavuz Yıldırdım Ekiz Ortaokulu, 2015-2019 Stratejik plan çerçevesinde kişi başına düşen haftalık kitap okuma sayfa sayısını yükseltmek için "Anne-Çocuk Okuyor" projesini hayata geçirdi.Bu amaç için okulda öğretmenlerden oluşan bir çalışma ekibi oluşturuldu.Çalışma ekibi, öğrenci velilerini okula davet ederek proje hakkında bilgi verdi ardından aynı sırada oturan veli ile öğrencisi Reşat Nuri Güntekin'in, "Gamsızın Ölümü" hikayesini okudu.Projeyle kapsamında günlük kitap okuma sayfasının 20'den 25'e yükseltmeyi hedeflediklerini ifade eden okul müdürü Mustafa Delen, kitap okuma alışkanlığını sağlanması için projenin tüm sınıflarda uygulamaya koyacaklarını bildirdi.


Ukraynalı öğrenciler eğitimlerini tamamladı


Pamukkale Üniversitesi'ne Kültür ve eğitim programı kapsamında gelen Ukrayna Mechnikov Odessa Milli Üniversitesi öğrencileri, 15 günlük eğitimlerini tamamladı.


Pamukkale Üniversitesi Türk Dili ve Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜDAM) Müdürü Doç. Dr. Turgut Tok, yaptığı açıklamada, 8-22 Ocak tarihleri arasında düzenlenen kültür ve eğitim programı için PAÜ'ye gelen 16 kişilik öğrenci grubunun merkezde iki hafta boyunca uzmanlarca eğitim verildiğini kaydetti. Öğrencilerin üniversitede sadece eğitim almadığını, kentteki tarihi ve turistik yerleri de ziyaret ettiğini belirten Tok, "Uluslararasılaşmada büyük bir yol kateden Pamukkale Üniversitesi, ülkemizin diğer ülkelerle olan ilişkilerini geliştirmekte ve kültürlerarası köprü vazifesi görmektedir. Bu tür etkinlikler ilimizin, üniversitemizin ve ülkemizin tanıtımı için oldukça önemlidir" şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 22.01.2016 05:00 Kaynak: AASon Dakika

Memurların mesai saati değişiyor! Esnek çalışma modeli yolda
Yasak Elma'da Halit ve Leyla'nın aşk yaşaması izleyiciyi çileden çıkardı Canlı yayında CHP'li vekilin sözleri Ahmet Hakan'ı kızdırdı: Bağlamayın bu adamı

Son Dakika Haberleri