DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu - Son Dakika

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi'nde (DEVA) Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeleri ile partideki görev dağılımları belli oldu. Listede en çok dikkat çeken partinin genel sekreterliğine getirilen eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin oldu.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, A Takımı'nı belirledi. 21 kişilik Başkanlık Divanı'nda 7 kadın genel başkan yardımcısı oldu.

SADULLAH ERGİN GENEL SEKRETERLİĞE GETİRİLDİ

Buna göre DEVA Partisi genel sekreterliğine eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin getirilirken, AK Parti'den istifa eden Mustafa Yeneroğlu Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı, Türkiye'nin eski İngiltere Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı, eski AK Partili isimlerden Nihat Ergün ise partinin Teşkilat İşleri Başkanı oldu.

Partideki diğer görev dağılımları

İbrahim Çanakçı (Ekonomi ve Finans),

Birol Aydemir (Sektörel)

Burak Dalgın (Dijital Dönüşüm ve Teknoloji),

Zehra Zeynep Dereli (Eğitim),

Medeni Yılmaz (Sağlık),

Elif Esen (Sosyal),

Arzu Kılıçlar (Kadın),

Doğan Şanlıoğlu (Gençlik)

Münevver Helin Fırat (Kültür ve Sanat)

Mehmet Emin Ekmen (Yerel Yönetimler ve Şehircilik)

Yasemin Bilgel (Doğa Hakları ve Çevre)

Abdurrahman Bilgiç (Dışişleri ve Güvenlik)

İdris Şahin (Seçim İşleri)

Sanem Oktar (Kurumsal İletişim ve Tanıtım)

Ali Rıza Babaoğlan (Halkla İlişkiler)

Nazlı Seda Vural (İnsan Kaynakları)

Mustafa Uçak (İdari ve Mali İşler)

Canberk Demirci (Bilgi ve İletişim Sistemleri)

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu


Son Dakika

Son Dakika: Hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının ayrıntıları belli oldu 15 ilde bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek Fuhuş için anlaştığı kadını boş arazide öldüren zanlı: Telefonumu çalıp bana saldırdı Diyanet, kadın erkek el ele halay çekmenin ve horon tepmenin İslam'a aykırı olduğunu belirtti Son Dakika: Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamen kaldırılacak Karabük'te 13 gün sonra koronavirüs vakası görüldü Doğum yapan kadını aracı pislenmesin diye taksisinden indiren şoföre ev hapsi cezası verildi Profesör uyardı! Camilerde virüsü yayacak tekbir gibi yüksek sesli konuşmalar alçak tondan yapılmalı Gelinden görümceye hain plan! 160 bin liralık vurgunu güvenlik kamerası ele verdi Birçok ilden görülen göktaşı ile ilgili ilk açıklama geldi: Bu tam anlamıyla bir meteor olayıdır Son Dakika: 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı devam edecek Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak Interpol'ün aradığı 700 bin liralık otomobil, Konya'da bulundu 15 Temmuz gazisinin yürek burkan dramı! Devlet büyüklerinden yardım bekliyor Diyarbakır'da tekstil fabrikasında çalışan 16 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı