Son Dakika Haberleri: Dha Yurt - Bursa'da Sondaj Çalışması İçin Girdikleri Boruda Zehirlenen 6 İşçiden 2'si Öldü

Dha Yurt - Bursa'da Sondaj Çalışması İçin Girdikleri Boruda Zehirlenen 6 İşçiden 2'si Öldü

9 ay önce

BURSA'da, yatay sondaj çalışmaları için kullanılan borulara giren ve yeraltından çıkan gazdan etkilenen 6 işçiden Yasin Balandi (18) hastanede, akrabası Atilla Balandi (25) ise olay yerinde hayatını kaybetti.

Dha Yurt - Bursa'da Sondaj Çalışması İçin Girdikleri Boruda Zehirlenen 6 İşçiden 2'si Öldü, System.String[]

BURSA'da, yatay sondaj çalışmaları için kullanılan borulara giren ve yeraltından çıkan gazdan etkilenen 6 işçiden Yasin Balandi (18)  hastanede, akrabası Atilla Balandi (25) ise olay yerinde hayatını kaybetti. 4 işçinin tedavisi ise sürüyor.


Merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'nde temiz su için yatay sondaj çalışmaları sırasında özel şirkete bağlı çalışan işçi girdiği borudan çıkmayınca diğer işçiler de yardım etmek için boruya girdi. Boruda olan, yeraltından gelen ve türü bilinmeyen gaz nedeniyle toplam 6 işçi zehirlendi. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye, ambulans, AFAD ve NAK ekipleri sevk edildi. Boruda kalan  ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan 5 işçiden durumu ağır olan Yasin Balandi hastanede, yaklaşık 2 saat borunun içerisinde kalan Atilla Balandi ise olay yerinde hayatını kaybetti. Diğer 4 işçi Muhammet Efe, Mehmet Aydın, İbrahim Orçan ve Musa Balandi'nin tedavisi ise sürüyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ


----------------------------


Ekiplerin kuyudaki arama çalışmaları


Cesedin çıkarılması


Ambulansın hastaneye gelişi


Güvenlik önlemleri


Genel ve detay


Haber-Kamera: Muammer İRTEM-Mehmet İNAN/BURSA, -

Haber Yayın Tarihi: 05.01.2019 08:57 Kaynak: DHASabahat Akkiraz'ın Ankara konseri güvenlik gerekçesiyle valilik tarafından iptal edildi
"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi Tartıştığı eski sevgilisini ve arkadaşını öldüren zanlının söylediği kan dondurucu ifadeler ortaya çıktı