Son Dakika Haberleri: Dha Yurt - Siyanürlü Sıvıyla Anne ve Babasını Öldürdü, Kardeşleri Tedavide (4)

Dha Yurt - Siyanürlü Sıvıyla Anne ve Babasını Öldürdü, Kardeşleri Tedavide (4)

7 ay önce

ŞİZOFRENİ TANISI KONULDUİzmir'in Bayraklı ilçesinde, annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan'ı, içine siyanür koyduğu şerbeti içirerek öldüren Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan'a, sağlık raporu için götürüldüğü hastanede şizofreni tanısı konuldu.

Dha Yurt - Siyanürlü Sıvıyla Anne ve Babasını Öldürdü, Kardeşleri Tedavide (4), System.String[]

ŞİZOFRENİ TANISI KONULDU


İzmir'in Bayraklı ilçesinde, annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan'ı, içine siyanür koyduğu şerbeti içirerek öldüren Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan'a, sağlık raporu için götürüldüğü hastanede şizofreni tanısı konuldu. İnternet üzerinden ticaret yapan ve yaklaşık 45 bin lira civarında zarar eden Mahmut Can Kalkan'ın, son zamanlarda psikolojik sorunlar yaşadığı, ancak bugüne kadar bir tedavi görmediği bildirildi. Mahmut Can Kalkan'ın dün akşam içine siyanür koyduğu şerbet yapıp anne ve babasına ikram ettiği, sonrasında "15 dakikanız kaldı, 10 dakikanız kaldı" diyerek öleceklerini söylediği öğrenildi. Anne ve babasının rahatsızlandığını gören kardeşinin şerbetten içmediği belirtildi.


ÇOK SEVİLEN İNSANLARDI


Öte yandan, Kalkan ailesinin akrabaları, hem ailenin hem de çocukların iyi yetiştirilmiş insanlar olduğunu, ekonomik durumlarının da iyi olduğunu, böyle bir olayın yaşanmasına son derece şaşırdıklarını söyledi. Yakınları, Kalkan ailesinin çok sevilen bir aile olduklarını dile getirerek, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.


İZMİR'DE CENAZE NAMAZLARI KILINDI


Kalkan çifti için, Bornova ilçesindeki Ali Rıza Güven Camisi'nde, cenaze töreni düzenlendi. İkindide kılınan cenaze namazına, hayatını kaybeden Mehmet Kalkan'ın babası Mahmut Kalkan ve iş arkadaşlarının yanı sıra çok sayıda akrabaları katıldı. Ayakta güçlükle duran ve uzun süre gözyaşı döken Mahmut Kalkan ve Fransa'dan ağabeyinin cenazesi için gelen Hatice Yılmaz'ı yakınları güçlükle sakinleştirdi. Namazın kılınması ve helallik alınmasının ardından, cemaat tarafından omuzlanarak araca konulan cenazeler, toprağa verilmek üzere memleketleri Yozgat'a götürülmek üzere yola çıkarıldı.


GEÇİCİ GÖRME KAYBI YAŞAYAN EMİR CAN'IN DURUMU İYİ


Öte yandan, geçici görme kaybı yaşayan 16 yaşındaki Emir Can Kalkan'ın sağlık durumunun iyiye gittiği ve görme seviyesinin kademeli olarak yükseldiği ve bu problemin büyük oranda giderildiği bildirildi.


GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:


Mehmet Kalkan'ın akrabalarıyla ropörtaj


Cenazeden görüntü


Camiiden ve cemaatten görüntü


Ağlayan Mahmut Kalkan ve Hatice Yılmaz'dan görüntü


Genel ve detay görüntü


Haber: Davut CAN - Kamera: Mücahit BEKTAŞ/ İZMİR,

Haber Yayın Tarihi: 15.05.2019 05:35 Kaynak: DHAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın "Asker karısı gibi ağlıyor" sözlerine tepki yağdı Libya duyurdu: Türkiye ile yapılan mutabakat yürürlüğe girdi