Son Dakika Haberleri: Kars'ta Çalı Toplarken Kaybolan 6 Yaşındaki Çocuk, 4 Saat Sonra Bulundu

Kars'ta Çalı Toplarken Kaybolan 6 Yaşındaki Çocuk, 4 Saat Sonra Bulundu

7 ay önce

Kars'ın Digor ilçesine bağlı Düzgeçit köyünde dağlık alanda çalı toplarken kaybolan 6 yaşındaki çocuk, jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerinin arama çalışmaları sonucu 4 saat sonra bulundu.

Kars'ın Digor ilçesine bağlı Düzgeçit köyünde dağlık alanda çalı toplarken kaybolan 6 yaşındaki Erdoğan Somarlar, jandarma ekiplerinin arama çalışmaları sonrası bulundu. Küçük çocuğun amcasının oğlu, "Çalı toplamak için herkes etrafa yayılmıştı. Erdoğan benim yanımdaydı. Topladığım çalıları traktörün römorkuna bırakıp geri döndüğümde Erdoğan'ı bulamadım." dedi.

6 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÇALI TOPLAMAYA GİTTİĞİ YERDE KAYBOLDU

Edinilen bilgiye göre, Digor'un Düzgeçit köyünde yaşayan Nazan-Zeki Somarlar çiftinin 5 çocuğundan 6 yaşındaki Erdoğan Somarlar, öğle saatlerinde yakınlarıyla birlikte çalı toplamak için traktörle köye 5 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine gitti. Yakınları, bir süre sonra çocuğun kaybolduğunu fark edince hemen jandarma ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen AFAD, UMKE ve jandarma ekipleri arama çalışmaları sürdürürken 4 saat sonra bölgede çobanların kaybolan bir çocuğu bulup Çatak köyüne götürdüğü ve daha sonra jandarmayı arayarak bilgi verdiği öğrenildi. Ardından çocuk jandarma ekiplerince ailesine teslim edildi.

"ÇALILARI TRAKTÖRE BIRAKIP DÖNDÜĞÜMDE ERDOĞAN'I BULAMADIM"

Erdoğan'ın 5 dakika içerisinde kaybolduğunu söyleyen amcasının oğlu Mehmet Somarlar (20), "Çalı toplamak için herkes etrafa yayılmıştı. Erdoğan benim yanımdaydı. Topladığım çalıları traktörün römorkuna bırakıp geri döndüğümde Erdoğan'ı bulamadım. Hemen çevremdekilere seslendim. Kimse görmemişti. Aramaya başladık, fakat bulamadık. Sonra jandarma, UMKE ve AFAD'dan yadım istedik. Sağ olsun onlar da hemen geldiler" diye konuştu.

"6 YAŞINDAKİ ERKEK ÇOCUĞU BULUNARAK AİLESİNE TESLİM EDİLMİŞTİR"

6 yaşındaki Erdoğan Somalar'ın bulunmasının ardından açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, "Kars Digor'da kaybolan 6 yaşındaki erkek çocuğu bulunmuştur. Kars Digor ilçesi Düzgeçit Köyünde bugün kaybolan 6 yaşındaki erkek çocuğu İl Jandarma , AFAD, UMKE ekipleri ile köylülerin arama çalışmaları sonucu bulunarak ailesine teslim edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.
TCDD'ye KPSS Şartı Aranmaksızın 356 Personel Alınacak! İşte Aranan Şartlar Murat Yıldırım'ın Eşinin Makyajsız Hali, Takipçilerini Hayal Kırıklığına Uğrattı Mustafa Sandal'ın Eski Eşi Emina Jahoviç'ten Sınırları Zorlayan Fotoğraf!