Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi - Son Dakika

Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi

2 yıl önce

KCK/TM ana davasından yargılanırken, milletvekili oldukları için dosyaları ayrılan ve halen 2'si vekil olan 8 HDP'linin dosyasının güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebinde bulunuldu.

Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi, System.String[]

KCK/TM ana davasından yargılanırken, milletvekili oldukları için dosyaları ayrılan ve halen 2'si vekil olan 8 HDP'linin dosyasının güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebinde bulunuldu.


KCK ana davası görülürken, milletvekili seçildikleri ve dokunulmazlıkları olduğu için dosyaları ayrılan HDP'li Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime  Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım'ın yargılamasına devam edildi. Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya halen milletvekili olan Dilan Dirayet Taşdemir ve Alican Önlü ile eski vekiller Çağlar Demirel, Osman Baydemir, Ahmet Yıldırım, Nadir Yıldırım, Besime Konca ve Selma Irmak katılmazken, avukatları hazır bulundu. Duruşmada söz alan sanık avukatları Mehmet Emin Aktar ve Cihan Aydın, hala milletvekili olan Taşdemir ve Önlü hakkındaki davanın yasama dokunulmazlığı kapsamında durdurulması talebinde bulundu.


Ara kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, davanın güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi için Adalet Bakanlığı'ndan talepte bulunulmasına karar verdi. Duruşma, ertelendi. - Diyarbakır

Haber Yayın Tarihi: 20.09.2018 03:22 Kaynak: DHASon Dakika

İçişleri Bakanlığı, "şehit, gazi" kelimelerinin kullanılabilmesine ilişkin genelgeyi 81 ile gönderdi
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Kırıkkale'de alternatif ilaç kör etti iddiasında hasta sayısı 36'ya yükseldi

Son Dakika Haberleri