Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi - Son Dakika

Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi

20.09.2018 15:22
Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi, System.String[]

KCK/TM ana davasından yargılanırken, milletvekili oldukları için dosyaları ayrılan ve halen 2'si vekil olan 8 HDP'linin dosyasının güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebinde bulunuldu.

KCK/TM ana davasından yargılanırken, milletvekili oldukları için dosyaları ayrılan ve halen 2'si vekil olan 8 HDP'linin dosyasının güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebinde bulunuldu.

KCK ana davası görülürken, milletvekili seçildikleri ve dokunulmazlıkları olduğu için dosyaları ayrılan HDP'li Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime  Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım'ın yargılamasına devam edildi. Diyarbakır 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya halen milletvekili olan Dilan Dirayet Taşdemir ve Alican Önlü ile eski vekiller Çağlar Demirel, Osman Baydemir, Ahmet Yıldırım, Nadir Yıldırım, Besime Konca ve Selma Irmak katılmazken, avukatları hazır bulundu. Duruşmada söz alan sanık avukatları Mehmet Emin Aktar ve Cihan Aydın, hala milletvekili olan Taşdemir ve Önlü hakkındaki davanın yasama dokunulmazlığı kapsamında durdurulması talebinde bulundu.

Ara kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, davanın güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi için Adalet Bakanlığı'ndan talepte bulunulmasına karar verdi. Duruşma, ertelendi. - Diyarbakır

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

G.Saraylı Diagne'den vazgeçen West Bromwich, Ahmet Musa'yla ilgileniyor Sakarya'da kamyon, 2 aracın üzerine devrildi: 1 ölü, 3 yaralı Hollanda'da sokağa çıkma yasağı protestoları sonrası 15 kentte acil durum ilan edildi Muhsin Yazıcıoğlu davasında 12 yıl sonra ilk ceza! Eski emniyet amiri Özmen'e 2 yıl hapis verildi F.Bahçe'de baskı sonuç verdi! Golcü futbolcu, attığı nefis golle takımını öne geçirdi TikTok videosu çektiği sırada tren çarpan fenomen, hayatını kaybetti 'Pipet paketleme işi' vaadiyle 280 kişiyi dolandırıp ortadan kayboldu Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt