Dünya basını İstanbul seçimini böyle duyurdu - Son Dakika

Dünya basını İstanbul seçimini böyle duyurdu

8 ay önce

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dünya medyası ilgi gösterdi. Reuters, AFP, BBC ve DW gibi haber ajansları, seçim sonucunu flaş kodu ile paylaştı.

Dünya basını İstanbul seçimini böyle duyurdu, System.String[]

Uluslararası ajanslar, gazeteler ve televizyonların gözü İstanbul seçimindeydi.

Binali Yıldırım'ın 19:15'te yaptığı açıklamasını Reuters flaş koduyla duyurdu. Son dakika duyurusuyla paylaşılan haberde, " Türkiye'de AK Parti'nin adayı Yıldırım, rakip adayın İstanbul seçimlerinde şimdilik önde olduğunu söyledi. AK Parti'nin adayı İmamoğlu'nu kutladı ve İstanbul'a iyi bir şekilde hizmet etmesini umduğunu söyledi" ifadesini kullandı.

YUNAN BASINI MANŞETTEN GÖRDÜ

Yunanistan'ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini de gelişmeye geniş yer ayırdı.Yunanistan'ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini gelişmeyi manşetten duyurdu. Kathimerini, "İlk sonuçlara göre İmamoğlu, %53 ile zafer kazandı" başlığını kullandı. Kathimerini, "CNN Türk ve Anadolu Ajansı'nın verilerine göre yapılan ilk seçimin ardından ikinci seçimde de zafer kazandı" dedi.

ALMAN BASINISON DAKİKA UYARISIYLA DUYURDU

Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle'nin uluslararası baskısı, "Kritik belediye başkanlığı yarışını muhalefetin adayı kazandı" ifadesiyle duyurdu.

Almanya'nın çok okunan gazetelerinden die Welt de gelişmeyi internet sitesinden duyurdu. Die Welt, "İmamoğlu, zaferini 'yeni bir başlangıç" olarak tanımladı" ifadesini kullandı.

Almanya'nın çok okunan tabloid gazetelerinden Bild de İstanbul seçimine geniş yer ayırdı. Bild internet sitesinde gelişmeyi okuyucularına duyurdu. Haberde "Muhalefetin adayı İmamoğlu net bir farkla kazandı. Erdoğan'ın adayı Yıldırım rakibini kutladı" ifadesi kullanıldı.

WASHINGTON POST:ERDOĞAN'IN PARTISI YENILGIYE UĞRADI

Washington Post, "Türkiye'de muhalefetin adayı İmamoğlu tekrarlanan seçimleri kazandı ve Erdoğan'ın partisini yenilgiye uğrattı" cümlesiyle haberi okuyucularına aktardı.

Amerikan yayın kuruluşu CNN International da internet sitesinde İstanbul'da tekrar edilen belediye başkanlığı seçimini muhalefet partisinin kazandığını belirterek, bunun Erdoğan için bir darbe olduğunu aktardı.

AFP SON DAKİKA OLARAK GEÇTİ

Fransız AFP haber ajansı, 'son dakika' gelişmesi olarak duyurduğu haberinde, "Erdoğan'ın adayı, İstanbul seçiminde mağlubiyeti kabul etti" ifadesini kullandı.

BBC: KRİTİK ŞEHİR İSTANBUL'U KAYBEDİYOR

İngiliz yayın kuruluşu BBC ise "Türkiye'nin iktidar partisi, tekrar yapılan belediye başkanlığı seçiminin ardından kritik şehir İstanbul'u kaybediyor" yazdı. BBC, bunun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için "büyük bir darbe olduğu" yorumunda bulundu.

EL PARİS: MUHALEFET İSTANBUL'DAKİ ZAFERİNİ TEKRAR ETTİ

İstanbul seçimi, İspanya'nın saygın gazetelerinden El Pais'in de manşetindeydi. Gazetenin internet sitesinde son gelişmelere yer verilen haberde, "Muhalefet, İstanbul'daki zaferini tekrar etti ve Erdoğan'ın partisi üzerindeki avantajını artırdı" yazdı.

Dünya basını İstanbul seçimini böyle duyurdu
Haber Yayın Tarihi: 23.06.2019 10:31 Son Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın

Son Dakika Haberleri