Milenyum Kuşağı, gelecek 10 yılda nükleer savaş yaşanmasından korkuyor - Son Dakika

Milenyum Kuşağı, gelecek 10 yılda nükleer savaş yaşanmasından korkuyor

20.01.2020 21:14
Milenyum Kuşağı, gelecek 10 yılda nükleer savaş yaşanmasından korkuyor, System.String[]

Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin araştırmasına göre, 1981-2000 arasında doğan ve "Milenyum Kuşağı" olarak adlandırılan gençlerin yarısından fazlası, gelecek 10 yılda nükleer saldırı yaşanmasından korkuyor.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) tarafından yapılan ankette, 16 ülkede yaşayan 16 bin gence dünyadaki çatışmalarla ilgili sorular yöneltildi.

NÜKLEER SALDIRI ENDİŞESİ TAŞIYORLAR

"Savaş üzerine genç kuşak" adı verilen ankete göre yaşları 20 ile 35 arasındaki gençlerin yüzde 54'ü, gelecek 10 yılda nükleer saldırı olacağı endişesi taşıyor. Ankete katılanların yüzde 47'si, 3. Dünya Savaşı çıkacağına inandıklarını kaydederken, yüzde 46'sı aksi yönde görüş belirtti.

ÇATIŞMALAR ÖNLENEBİLİR

Gençlerin yüzde 74'ü, dünyadaki çatışmaların "önlenebilir" olduğunu düşünürken, yüzde 23'ü ise "kaçınılmaz" olduğunu öne sürdü.

Gençlere göre dünyadaki insanları en fazla etkileyen sorunlar listesinde yolsuzluk, işsizlik ve yoksulluk başı çekiyor.

ICRC Başkanı Peter Maurer, konuya ilişkin açıklamasında, Milenyum Kuşağı'nın gelecek hakkında endişeli olduğunu belirterek, "Bu kuşak, yarının karar vericileri olacak. Bugün çatışmalar hakkında ne düşündükleri ve endişeleri, gelecekte dünyanın gidişine dair daha iyi fikir verebilir." ifadelerini kullandı.

ICRC'nin internet sitesinde yayımlanan anket, Haziran-Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Milenyum Kuşağı, gelecek 10 yılda nükleer savaş yaşanmasından korkuyor
Milenyum Kuşağı, gelecek 10 yılda nükleer savaş yaşanmasından korkuyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milenyum Kuşağı, gelecek 10 yılda nükleer savaş yaşanmasından korkuyor - Son Dakika


Son Dakika

Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti Fotoğrafa beğeni ve yorum yağdı! Yoğun bakım doktoru boş odayı "Oh be" diyerek paylaştı Göztepe, Ünal Karaman ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı Tüketici Hakem Heyeti bankanın aldığı kart aidatının iadesine hükmetti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Gidişata göre 15 Şubat'ta okulların açılması yönünde kararlılığımız var Neslihan Atagül'den sonra Uraz Kaygılaroğlu da Sefirin Kızı dizisinden ayrılıyor