Duvar yıkılınca, Fransızlarla yaşanan çatışmanın izleri ortaya çıktı - Son Dakika

Duvar yıkılınca, Fransızlarla yaşanan çatışmanın izleri ortaya çıktı

2 ay önce

Şanlıurfa'da tarihi alanların ortaya çıkarılmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda bir ev kepçe ile yıkıldı. Yıkılan evin arkasında kalan başka bir evin duvarından Birinci Dünya Savaşı'nda Fransızlarla yaşanan çatışmaların izleri çıktı. Tarihi evin duvarlarında bir çok mermi izi görüldü.

Şanlıurfa'da yıkımı gerçekleştirilen alanda duvarın arkasında kalan başka bir evin duvarında Birinci Dünya Savaşı'ndan kalan çatışma izleri ortaya çıktı.

BİR ÇOK MERMİ İZİ GÖRÜLDÜ

Şanlıurfa'da tarihi alanların ortaya çıkarılması ile ilgili yapılan çalışmalarda yıkımı gerçekleştirilen bir evin arkasında kalan başka bir evin duvarlarında Birinci Dünya Savaşı'nda yaşanan çatışmanın izleri ortaya çıktı. Şanlıurfa'nın tarihi mekanlarından olan Balıklıgöl yakınlarında bulunan tarihi evin duvarında birçok mermi izi olduğu görüldü.

İZLER, BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI'NDAN

Şanlıurfa'nın kurtuluşunda çok şiddetli çatışmaların yaşandığının kanıtı olan ev, vatandaşların da ilgi odağı oldu. Mahallede oturan vatandaşlar, Birinci Dünya Savaşı'nda Fransızların Şanlıurfa'yı kuşattıkları dönemde şiddetli çatışmaların yaşandığını ve izlerin de o dönemden kaldığını belirttiler.

Duvar yıkılınca, Fransızlarla yaşanan çatışmanın izleri ortaya çıktı
Haber Yayın Tarihi: 08.12.2019 04:11 Kaynak: İHASon Dakika

Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu
FETÖ'cü Arif Erdem, ABD'de görüntülendi Galler Prensi Charles, ABD Başkan Yardımcısı Pence'in elini sıkmadı! O anlar böyle görüntülendi

Son Dakika Haberleri