Son Dakika Haberleri: Efkan Ala'dan Ses Kaydı İddialarına Sert Yanıt

Efkan Ala'dan Ses Kaydı İddialarına Sert Yanıt

5 yıl önce

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ağrı'da yaşanan çatışmayla ilgili Ağrı Valisi ile telefon görüşmesi yaptığı iddialarını "Haysiyetsizce ve ahlaksızca" diyerek yalanladı.

Efkan Ala'dan Ses Kaydı İddialarına Sert Yanıt, System.String[]

AK Parti Erzurum adayı olan Efkan Ala CNN Türk ekranlarında Akif Beki'nin konuğu oldu. Ala, Ağrı'daki Türk askerine yönelik saldırıyla ilgili hakkında çıkan ve Ağrı Valisi ile telefon görüşmesi yaptığı konusundaki iddiaları sert bir dille yalanladı.

"HAYSİYETSİZCE VE AHLAKSIZCA"

İddialar için ahlaksız bir uydurma nitelemesinde bulunan Ala, "İnsanlar kurgulayıp orada burada yazıyorlarsa ki bu ahlaksız bir uydurma. Beni tanıyanlar bilir. Olacak şey değil. Bu ne kadar sefilleştiğini gösteriyor provokasyonun. Külliyen yalan! Zaten ses kaydı felan da değil. Birisi oturup yazmış, malum o siteden de yayına vermişler. Bunun ele alınır, tutulur bir tarafı yok. Aklı başında olan bir beyin bunu gördüğü zaman tamamen uydurma olduğunu görür. Bunu yapmak zor da değil yazar yayınlar internet sitesinde. Bunun benimle ilgisi yok. Haysiyetsizce ve ahlaksızca bir uydurma. Bu konuda avukatımız hemen ilgili yerlere başvurdu. İnşallah onu yazanı bulup çıkarırlar" şeklinde konuştu.

"ARAŞTIRMIYORLAR, BAKMIYORLAR"

Ağrı'da yaşanan çatışma hakkında kendisinin açıklama yapmasını eleştirenlere yanıt veren Ala, şu ifadelere yer verdi: "Sabah 9.30 suları gibi Ağrı Valiliği açıklama yapmış. Daha sonra da Genelkurmay Başkanlığı kapsamlı bir açıklama yapmış. Öğleden sonra dördüncü açıklama buna açıklama da denmez. Orada bir seçim çalışmasına gittik. Erzurum'dayız ve yanıbaşımız da Ağrı'da böyle bir olay olmuş. Doğal olarak ben de bir geçmiş olsun dileğiyle, dört jandarma personelimiz yaralanmış ve geçmiş olsun dilerlerimi ilettim. Şimdi bu aslında zihinsel tembelliğin, kurumsallaşmış olduğu yerlerde oluyor. Araştırmıyorlar, bakmıyorlar. Birisi ilk açıklama diye söylüyor ardından da birileri bunun arkasından gidiyor. Kaldı ki ben Erzurum'dayım ve siyasi bir faaliyete başlamışız. İlk açıklama yapsam ne olacak! Yani bir çatışma olmuş, haber siteleri neredeyse herkesten önce bilgi vermiş. Biz onu haber almışız ve dördüncü değerlendirme ama yapsak ne olacak? Siyaset neden yapılıyor."

Efkan Ala'dan Ses Kaydı İddialarına Sert Yanıt
Haber Yayın Tarihi: 18.04.2015 08:50 Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak
Adana'da süt sağma makinesiyle sahte rakı üretimi: 2 kişi gözaltına alındı Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir