Ege'de gerilimi tırmandıracak hamle! Yunan savaş uçağı, Türk savaş gemisine kilitlendi - Son Dakika

Ege'de gerilimi tırmandıracak hamle! Yunan savaş uçağı, Türk savaş gemisine kilitlendi

2 ay önce

Türk ve Yunan savaş uçakları arasında Ege Denizi üzerinde sıklıkla yaşanan gerginliğe bir yenisi eklendi. Bu kez Yunan savaş uçağı tacizi bir adım daha ileri taşıyarak Türk savaş gemisine bombalamak için kilitlendi. Türk savaş gemisinin hava savunma sisteminin de uçağa kilitlenmesi üzerine Yunan jeti bölgeden ayrıldı.

Ege Denizi üzerinde Türk savaş uçakları ve Yunan savaş uçakları arasında yaşanan karşılıklı taciz manevraları yeni bir boyuta taşındı. Yunan savaş uçağının denizde kendi halinde seyreden Türk savaş gemisine kilitlendiği ortaya çıktı.

Olay Yunan pilotun Türk savaş gemisine kilitlendiği görüntüleri sosyal medyadan paylaşmasıyla duyuldu. Fransız yapımı Mirage 2000 model bir savaş uçağıyla Türk gemisinin üzerinden uçarak onu taciz eden Yunan pilot gemiyi bombalamak üzere kilitlendiği anları paylaştı.

TÜRK SAVAŞ GEMİSİ DE YUNAN JETİNE KİLİTLENDİ

Yunan pilotun gerilimi tırmandıracak bu hamlesi sonrası Türk savaş gemisinin hava savunma sisteminin de uçağa kilitlenmesi üzerine Yunan jeti bölgeden ayrıldı. Bu gerginlik sonrası karşılıklı alarm durumuna geçildi.

GÖRÜNTÜLER TEPKİ ÇEKTİ

Görüntüler sosyal medyada Türk vatandaşları tarafından tepki ile karşılandı.

Ege'de gerilimi tırmandıracak hamle! Yunan savaş uçağı, Türk savaş gemisine kilitlendi
Haber Yayın Tarihi: 08.12.2019 11:12 Son Dakika

5 yıllık evliliğini bitiren Uraz Kaygılaroğlu, fenomen Mehtap Algül ile aşk yaşamaya başladı
Kan donduran görüntü! Kucağına aldığı kediyi yerden yere vuran kişi kamerada "Robin Hood" bu kez deprem bölgesinde ortaya çıktı

Son Dakika Haberleri