Ergenekon Davası'nda Fehmi Koru 'Tanık' Olarak Dinleniyor - Son Dakika

Ergenekon Davası'nda Fehmi Koru 'Tanık' Olarak Dinleniyor

03.07.2012 11:33
Ergenekon Davası'nda Fehmi Koru 'Tanık' Olarak Dinleniyor, System.String[]

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 68'i tutuklu 273 sanıklı Ergenekon Davası'nın 198.duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 68'i tutuklu 273 sanıklı Ergenekon Davası'nın 198. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İbrahim Şahin, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Mehmet Perinçek'in de aralarında bulunduğu 49 tutuklu sanık hazır bulundu. Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Alparslan Arslan ve Sedat Peker'in de aralarında 19 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.

Tanık kürsüsüne çağrılan Gazeteci Fehmi Koru'nun kimlik tespiti yapıldı. Tanıklık hakları hatırlatılan Fehmi Koru daha sonra tanık yemini yaptırıldı. Mahkeme Başkanı Hüsnü Çalmuk, davanın bir ceza davası olduğunu bu nedenle tanık Koru'nun sadece bildiklerini anlatmasını yorum yapmamasını istedi.

"BANA 2 BELGE GELDİ"

2001 yılında kendisine posta yoluyla 2 belge geldiğini anlatan tanık Koru, "Ben postadan gelen belgelere çok itibar etmem. Ancak bu belgeleri okuyarak bir kenara koydum. O sırada Cüneyt Ülsever bir senaryo yazdı. Ardında da Faruk Mercan bir yazı kaleme aldı. Bunun üzerine bana gelen belgeri okuyucularımla paylaştım. 2 yazıyı Yenişafak Gazetesi'nde kaleme aldım. Bunlar gazetede 30 Nisan ve 1 Mayıs'da yayınlandı" diye konuştu.

"YAZILARIMDA ERGENEKON ŞEMASINI ÇİZDİĞİM YOK"

Yazdığı 2 yazıya değinen tanık Fehmi Koru, "Yazılarımda Ergenekon Şeması'nı çizdiğim yok" diye konuştu. Hakimin soruları üzerine Koru, "Ergenekon ismi bana gelen belgelerin üzerinde yazıyordu. Bana gönderilen belgeleri de ifadem sırasında savcıya sundum. Ayrıca söz konusu belgeler Ergenekon Davası'nın ek klasörlerinde de var" dedi. Fehmi Koru'nun bu ifadeleri üzerine tutuklu sanık İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de söz almadan oturduğu yerden "Bu belgeleri vermediler" diye konuştu. Duruşma tanık Koru'nun dinlenmesi ile devam ediyor.

(BB) - İstanbul/ Silivri

Ergenekon Davası'nda Fehmi Koru 'Tanık' Olarak Dinleniyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ergenekon Davası'nda Fehmi Koru 'Tanık' Olarak Dinleniyor - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan'la görüşen Saadet Partili Asiltürk'ün ittifak açıklamalarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: İnşallah çatlaklar olmaz Son Dakika: Başakşehir'i 2-1 mağlup eden Trabzonspor Süper Kupa'yı müzesine götürdü Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular