Ailecek komşularının kapısına dayanıp acımadan vurdular! O anlar kamerada - Son Dakika

Ailecek komşularının kapısına dayanıp acımadan vurdular! O anlar kamerada

19.01.2021 12:10

Esenyurt'ta bir binanın bahçe katındaki dairesini genişletmek isteyen kadına komşusu Gonca Kabataş izin vermedi. Evini büyütmek isteyen Kibar K. ve 3 oğlu Kabataş'ın evine girerek saldırdı. O anlar güvenlik kameraları ile saniye saniye kaydedilirken darbedilen kadının küçük kızının cama çıkıp "Annemi öldürüyorlar" diye bağırdığı öğrenildi.

Hürriyet Mahallesi'nde geçen perşembe günü iddialara göre, bahçe katında oturan bir aile, binadaki akraba diğer 2 komşusunun onayı ile arka tarafta bulunan binaya ait bahçe katını kapatıp eve dahil ederek evini büyütmek istedi.

İNŞAATA İZİN VERMEYEN KOMŞU, BELEDİYEYE ŞİKAYET ETTİ

Buna karşı çıkan 1'inci katta oturan Gonca Kabataş, Esenyurt Belediyesi'ne durumu ihbar etti. Gelen zabıta ekipleri, inşaat çalışmalarının izinsiz yapıldığı gerekçesi ile durdurdu. Çalışmaların durdurulmasına tepki gösteren akraba 3 komşu ailenin fertleri, iddiaya göre Gonca Kabataş'ı tehdit etmeye başladı.

Ailecek komşularının kapısına dayanıp acımadan vurdular! O anlar kamerada

TEHDİT EDİLİNCE EVİNE KAMERA TAKTIRDI

Kabataş, zaman zaman apartmanda bulunan bu kişiler tarafından fiziki ve sözlü tacize de uğradığını, üzerine tükürüldüğünü, sürekli yukarıdan evinin içine halı silkelendiğini, can güvenliğinin tehlikede bulunduğunu öne sürerek, polis merkezi ve savcılığa birkaç kez suç duyurusunda bulundu. Kabataş, evine güvenlik kamerası sistemi yerleştirmeye karar verdi. Gelen görevli, kameraları yerleştirirken bunu fark eden komşuları Gonca Kabataş'ın evine gelerek içeri girmeye çalıştı. Gonca Kabataş'ın evinin dışına ve içine güvenlik kamerasını takmaya gelen kişi, komşuları sakinleştirmeye çalıştı.

Ailecek komşularının kapısına dayanıp acımadan vurdular! O anlar kamerada

EVE GİRİP SALDIRDILAR

Eve gelen iki kadından biri Gonca Kabataş'a saldırı girişiminde bulundu. Kameraların sökülmeyeceğini öğrenen kadının akrabası, evdeki çocuklarına seslenerek onları çağırdı. Bu çağrı üzerine gelen 3 oğlu ve anneleri, güvenlik kameralarını takan kişi ile Gonca Kabataş'ı evin içerisinde yumruklamaya başladı. Evdeki kovalamaca yatak odasının kapısına kadar sürdü. Güvenlik kameraları ile saniye saniye kaydedilen saldırı sırasında kadının, Gonca Kabataş'ın başörtüsünü çekip onu saçlarından tutarak binanın önüne kadar getirdiği, zaman zaman kendilerini görüntülediği gerekçesiyle elindeki cep telefonunu alarak yere atıp kırdığı görüldü.

Ailecek komşularının kapısına dayanıp acımadan vurdular! O anlar kamerada

"ANNEMİ ÖLDÜRÜYORLAR"

Kocası işte iken Gonca Kabataş, 2 ve 11 yaşındaki çocuklarının gözü önünde dövülürken feryat etti. Evin 11 yaşındaki kızı pencereye çıkarak "Annemi öldürüyorlar" diye bağırarak yardım istedi. İhbar üzerine polis ekibi sevk edildi. Gonca Kabataş, güvenlik kamerasını taktıran kişi ve çocukları ile birlikte kendi imkanları ile hastaneye giderek darp raporu aldı. Sevk edilen ekipler, şikayetçi kadın ve kendisine saldıran komşu kadın ile 3 oğlunu polis merkezine götürerek ifadelerini aldı. 1'i kadın 4 şüpheli, savcının talimatı ile serbest bırakıldı.

"CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK"

Gonca Kabataş, bahçenin bir bölümünü evine katmak isteyen komşusuna karşı çıktığı için defalarca taciz edildiğini, küfür ve hakaretlere maruz kaldığını, üzerine tükürülmesi, balkonuna halı silkelenmesi ve pis suların yukarıdan dökülmesini cep telefonu ile kaydettiğini, can güvenliğini tehlikede gördüğü için güvenlik kameraları taktırdığını belirterek şunları söyledi:

"Kaçak yapıya izin vermediğim için sürekli tehdit ediyor, bana rahatsızlık veriyorlardı. Kamera taktırmak istedim. Gelip bunu kaldırmamı isteyip önce tehdit ettiler. Beni yatak odamın içine kadar girdiler, beni sürükleyerek çıkarmak istediler. Kadının akrabası Kibar K. ve 3 erkek bana saldırdı. Kibar K. elimden telefonumu alarak yere attı. Tutuklanmalarını beklerken onlarını serbest bıraktılar. Can güvenliğimiz yok. Sürekli ölüm tehditleri alıyoruz, savcılığa, karakola başvurduk. Yatak odama kadar girip beni dışarı çektiler, kızımı savurdular. Kızım pencereye çıkıp 'Annemi öldürüyorlar' diye bağırdı. Yetkililerden yardım bekliyorum."

Ailecek komşularının kapısına dayanıp acımadan vurdular! O anlar kamerada

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Ailecek komşularının kapısına dayanıp acımadan vurdular! O anlar kamerada - Son Dakika


YORUMLAR (14)
  • ............: haneye tecavuz edip serbest bırakıldıgına göre bizde ıstedıgımızı kısıyı evınde dövup ceza almayız :) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • toprak: herzaman mazlumun yanında oldum taraf olmam gerekirse zalimlerin yanında olmadım konut dokunulmazlıgı var saldırı var şiddet var yani daha ne olacak. karşındaki kadın saldırganların eşkali bozuk tiplerine baksana en agır cezayı versinler kamu davası açılsın Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Çiğ köfteciyi döven saldırgandan akla zarar sosyal medya paylaşımları: "Basurum var" dedim yine de acı koymuş Ali Akman: Aklımda hiçbir zaman Türkiye'de kalmak olmadı Son Dakika: Ermenistan yangın yeri! Muhalif göstericiler hükümet binasını bastı Bülent Ersoy, 55 tilkinin kürkünden palto yaptırdığı yönündeki iddiaları yalanladı Koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan oyuncu Selin Yeninci'ye sevenlerinden dua yağdı Sinirlerine hakim olamayan doktor, özel muayenehanesine bebeğini getiren babaya saldırdı Husumetli iki grup sokak ortasında birbirine girdi! Kadınlar da kavgaya dahil olunca olay büyüdü Geceyi gündüze çeviren olay sonrası meteor bulduğunu iddia eden vatandaş: 20 bin dolar edeceğini söylediler