Son Dakika Haberleri: Fatih Portakal'dan canlı yayında Trump'a sert çıkış: Elinizden geleni ardınıza koymayın

Fatih Portakal'dan canlı yayında Trump'a sert çıkış: Elinizden geleni ardınıza koymayın

14 gün önce

FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, ABD Başkanı Trump'ın "Türk ekonomisini tamamen imha edip yok edeceğim." sözlerine "Elinizden geleni ardınıza koymayın." diyerek tepki gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'nin Suriye'ye yapmayı planladığı askeri operasyona yönelik "Eşsiz bilgeliğimin sınırlarını aşmayı düşünürse Türkiye ekonomisini tamamen imha edip yok edeceğim. Daha önce de yaptım" şeklindeki ifadelerine tepki gösteren FOX TV Anahaber sunucusu Fatih Portakal, "Elinizden geleni ardınıza koymayın." dedi.

"HİÇBİR ANLAMI YOK"

FOX Ana Haber Sunucusu Portakal, televizyon ekranlarından Trump'ın Türkiye ile ilgili sözlerini eleştirerek, "Elinizden geleni ardınıza koymayın o zaman. Böyle insanlar da böyle ego patlaması olan insanlara kusura bakmayın da yani siz herhâlde bu ülkenin yurttaşlarının geçmişteki tarihine ecdadın nasıl buralara geldiğine, nasıl büyük imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu tarihe bakarsanız görürsünüz. Hiçbir anlamı da yok büyük devlet olabilirisiniz o ayrı mesele. Şuan da emperyalist ve böyle bir devlet olabilirsiniz. Ama biz büyük bir milletiz. Bu coğrafyanın da en önemli ülkelerinden biriyiz. Ve gerçekten tek yumruk olduğumuzda da neler başardığımızı da bu ülkeniz yurttaşları da zamanında göstermiştir tarihte." ifadelerini kullandı.

ABD BAŞKANI TRUMP NE DEMİŞTİ?

ABD Başkanı Trump Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Daha önce önemle belirttiğim gibi yine tekrar ediyorum: Eğer Türkiye eşsiz bilgeliğim içinde sınırları aşma olarak değerlendireceğim bir şey yaparsa, daha önce yaptığım gibi Türkiye ekonomisini mahvedip yok edeceğim. Türkiye Avrupa ve diğerleri ile beraber olmalı bekliyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Portakal'dan canlı yayında Trump'a sert çıkış: Elinizden geleni ardınıza koymayın
Haber Yayın Tarihi: 07.10.2019 11:27 

YORUMLAR


Trump'tan Türkiye'ye küstah tehdit: Türkiye uygunsuz davranırsa yaptırımlar ve vergiler uygularız
Canlı yayında telefondan video izleten Acun Ilıcalı, Şeyma Subaşı'ndan mesaj gelince ne yapacağını bilemedi Canlı yayında mesajı ifşa olan Şeyma'dan ilk açıklama: Anlayış istiyorum