Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi - Son Dakika

Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi

03.07.2012 13:22
Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi, System.String[]

Gazeteci Fehmi Koru, Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlendi.

Gazeteci Fehmi Koru, Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlendi. Koru, "Bana gelen belgelerin üzerinde 'Ergenekon' yazıyordu. Belgeleri de ifadem sırasında savcıya sundum." dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve aralarında İlker Başbuğ, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve Veli Küçük'ün de bulunduğu 68'i tutuklu 273 sanıklı Ergenekon davasının görülmesine devam ediyor. Bugünkü duruşmaya 49 tutuklu sanık katıldı. İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Levent Ersöz ve Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 19 sanık ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada Gazeteci Fehmi Koru tanık olarak dinlendi. Mahkeme Başkanı Hüsnü Çalmuk, "Bazı yazılarınızda Ergenekon terör örgütüyle ilgili açıklamalar olmuş. Bildiklerinizi bize anlatın." dedi. Fehmi Koru da, posta yoluyla kendisine iki belgenin geldiğini söyledi. Koru, "Okuyup bir kenara koydum. Aradan 1 hafta geçti. Hürriyet Gazetesi'nden Cüneyt Ülsever bir senaryo yazdı. Faruk Mercan da bir yazı yazdı. Bunun üzerine bana posta yoluyla gelen belgeleri yazdım. Yazılarım 30 Nisan ve 1 Mayıs 2001 tarihlerinde Yeni Şafak'ta çıktı. Yazılarımda Ergenekon şeması çizmedim. Ergenekon ismi bana gelen belgelerin üzerinde yazıyordu. Belgeleri de ifadem sırasında savcıya sundum. Ayrıca belgeler, Ergenekon davasının ek klasörlerinde de bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de "tamamen aşılanmış" kişiler için kılavuz yayınlandı! Maske ve mesafe kalkıyor Saadet Partisi'nden istifa eden Cihangir İslam, CHP'ye geçiyor Son Dakika: Oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti Mısır-Türkiye arasındaki ilişki Yunanistan'ı çıldırttı: Kalleşlik İsveç'te kaybolan subay Deniz Arda'nın cansız bedeni bulundu "Çiçekçi annenin Oxford'lu kızı" diye haber olmuşlardı, tüm hikaye yalan çıktı Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti Kalp krizi geçiren babasının başından ayrılmayan Pelin Öztekin'in hastane önündeki hali yürek burktu