Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi - Son Dakika

Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi

8 yıl önce

Gazeteci Fehmi Koru, Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlendi.

Fehmi Koru, Ergenekon Davasında Tanık Olarak Dinlendi, System.String[]

Gazeteci Fehmi Koru, Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlendi. Koru, "Bana gelen belgelerin üzerinde 'Ergenekon' yazıyordu. Belgeleri de ifadem sırasında savcıya sundum." dedi.


İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve aralarında İlker Başbuğ, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve Veli Küçük'ün de bulunduğu 68'i tutuklu 273 sanıklı Ergenekon davasının görülmesine devam ediyor. Bugünkü duruşmaya 49 tutuklu sanık katıldı. İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Levent Ersöz ve Sedat Peker'in de aralarında bulunduğu 19 sanık ise duruşmaya katılmadı.


Duruşmada Gazeteci Fehmi Koru tanık olarak dinlendi. Mahkeme Başkanı Hüsnü Çalmuk, "Bazı yazılarınızda Ergenekon terör örgütüyle ilgili açıklamalar olmuş. Bildiklerinizi bize anlatın." dedi. Fehmi Koru da, posta yoluyla kendisine iki belgenin geldiğini söyledi. Koru, "Okuyup bir kenara koydum. Aradan 1 hafta geçti. Hürriyet Gazetesi'nden Cüneyt Ülsever bir senaryo yazdı. Faruk Mercan da bir yazı yazdı. Bunun üzerine bana posta yoluyla gelen belgeleri yazdım. Yazılarım 30 Nisan ve 1 Mayıs 2001 tarihlerinde Yeni Şafak'ta çıktı. Yazılarımda Ergenekon şeması çizmedim. Ergenekon ismi bana gelen belgelerin üzerinde yazıyordu. Belgeleri de ifadem sırasında savcıya sundum. Ayrıca belgeler, Ergenekon davasının ek klasörlerinde de bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 03.07.2012 01:22 Kaynak: CHASon Dakika

Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır
Bodrum'da İrlandalı kadının aracından çıkanlar şoke etti Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü