Patrik Bartholomeos'un evine giren hırsızlar, Esra Erol'u da soymuşlar! - Son Dakika

Patrik Bartholomeos'un evine giren hırsızlar, Esra Erol'u da soymuşlar!

2 ay önce

Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Sarıyer'deki evine hırsızlık için giren şüpheliler, 2 haftalık teknik takibin ardından Kartal'daki bir villada suçüstü yakalanmıştı. Şüphelilerin, daha önce aralarında Esra Erol'un da bulunduğu 11 ünlü ismin evinden hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı.

Fener Rum Patriği Bartholomeos'un evinden hırsızlık girişiminde bulunan 5 şüpheli, emniyet ekiplerinin 2 haftalık teknik takibinin ardından Kartal'daki bir villada hırsızlık yaparken suç üstü yakalanmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken, olayla ilgili yeni bir detaya daha ulaşıldı.

ESRA EROL'U DA SOYMUŞLAR!

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince, dün Kartal'da yakalanan şüphelilerin 14-27 Kasım'da Kartal, Maltepe, Üsküdar, Sarıyer ve Beşiktaş'ta, aralarında sunucu Esra Erol'un da bulunduğu 11 tanınmış kişi ile iş insanının evlerinden hırsızlık yaptığı tespit edildi.

LÜKS EVLERİ HEDEF OLARAK SEÇİYORLAR

Zanlıların genellikle 19.00-22.00'de ışığı yanık olmayan lüks evleri hedef olarak seçtikleri belirlendi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

NE OLMUŞTU?

Tarabya'daki bir sitede oturan Fener Rum Patriği Bartholomeos'un evine 14 Kasım'da hırsızlık amacıyla giren şüpheliler, evdeki hizmetlinin durumu fark etmesi üzerine kaçmıştı. Bartholomeos'un evinin çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, zanlıların kullandığı aracı tespit etmiş, Kartal'da görülmesi üzerine araç takibe alınmıştı.

Dragos'ta bir sokakta bekleyen aracı takip eden ekipler, bir evden çıkan maskeli 3 şüpheliye araca binip kaçmaya çalışırken "dur" ihtarında bulunmuş, polis araçlarına çarparak kaçmaya çalışan şüphelilerden biri silah teşhirinde bulununca vurularak, diğer 4 şüpheli de aracın lastiklerine açılan ateşle durdurularak yakalanmıştı.

Şüphelilerin üstünde 2 silah, koleksiyon tespih, ziynet eşyası ve kontak anahtarları bulunmuş, operasyonda 3 polis aracı zarar görmüş, 3 polis de hafif yaralanmıştı.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR!

Bu arada, polise silah teşhirinde bulunan Serhat K. hakkında 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile 7'si hırsızlık 14 suçtan kaydı bulunduğu, Hüseyin Ç. hakkında 2 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu ve şüphelinin 4 farklı suçtan arandığı, 42 suç kaydı olduğu, Volkan Ç'nin 13'ü hırsızlık 34 suçtan kaydı bulunduğu, Fırat D. hakkında 3 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu ve cezaevinden firar ettiği, 25'i hırsızlık olmak üzere 34 suç kaydı bulunduğu Mustafa K'nin ise 16'sı hırsızlık 23 suçtan kaydı olduğu öğrenildi.

Ayrıca, şüphelilerin kullandıkları aracın ve plakanın çalıntı olduğu, mavi renkli araca beyaz kaplama yapıldığı tespit edildi.

ŞÜPHELİLERİN YAKALANMA ANLARI KAYDEDİLDİ

Bu arada, şüphelilerin yakalanma anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, zanlıların kaçmaya çalıştığı aracın, polis araçlarıyla sıkıştırılarak durdurulduğu ve araçlarda hasar meydana geldiği görülüyor.

Şüphelilerin Kartal'daki eve gelme, eve tırmanarak girme ve çaldıkları malzemelerle çıkma görüntüleri de kameralarca kaydedildi. Diğer görüntüde ise şüphelilerin polis ekiplerince yakalanma anı yer alıyor.

Patrik Bartholomeos'un evine giren hırsızlar, Esra Erol'u da soymuşlar!
Fener Rum Patriği Bartholomeos'un evine giren şüpheliler, hırsızlık yaparken yakalandı

Fener Rum Patriği'nin evine giren hırsızlar: Evin Bartholomeos'a ait olduğunu bilmiyorduk

Haber Yayın Tarihi: 28.11.2019 09:52 Kaynak: AA

YORUMLAR


Son Dakika

Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi
Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu "Sana ne kimden hamile kalırsam kalırım" diyen ablasını 13 yerinden bıçaklayarak öldüren şahsın yargılanmasına başlandı

Son Dakika Haberleri