FIFA'dan futbolcu sözleşmeleri ile ilgili kritik karar - Son Dakika

FIFA'dan futbolcu sözleşmeleri ile ilgili kritik karar

FIFA, sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıkladı. Transfer dönemiyle ilgili tarihler de yeniden belirlenecek.

FIFA, sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıkladı. FIFA'dan yapılan açıklamada, koronavirüs nedeniyle birçok ligin askıya alındığı hatırlatılırken, maçların normal sürede tamamlanmasının mümkün gözükmediği belirtildi. FIFA Konseyi tarafından kabul edilen karara göre, sezon sonu sona erecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar uzatılacağı ifade edildi.

KULÜPLERE OYUNCULARLA ANLAŞMA TAVSİYESİ

Gelecek sezona ilişkin sözleşmelerin ise sözleşmenin başlangıç tarihi yerine liglerin başlayacağı tarihten itibaren geçerli olacağı kaydedildi. Koronavirüsün futbola ekonomik olarak büyük zarar verdiği vurgulanırken, kulüp ve futbolcuların bir araya gelerek maaş indirimi veya ertelemesi konusunda anlaşmaları tavsiye edildi. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda FIFA'nın tarafların ekonomik durumlarını göz önüne alarak karar vereceği belirtildi.

TRANSFER DÖNEMİNDE TARİHLER YENİDEN BELİRLENECEK

Transfer dönemiyle ilgili tarihlerin de yeniden belirleneceği ve FIFA'nın bu konuda esnek davranacağı bildirildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen FIFA Başkanı Gianni Infantino, önceliklerinin futbol değil insan sağlığı olduğunu vurguladı. Koronavirüsün futbol koşullarını değiştirdiğini kaydeden Infantino, "FIFA, paydaşlarıyla birlikte yeni koşulların üstesinden gelebilmek için bazı pratik fikirler getirdi. Umuyorum ki bu ortak çaba, futbol dünyasının bir araya gelerek dayanışma ve uzlaşma ruhu gösterebileceğine dair olumlu bir örnek olacak." ifadelerini kullandı.

FIFA'dan futbolcu sözleşmeleri ile ilgili kritik karar
YORUMLAR (5)
  • Hakikat: Avustralya mazlum hayvanları yani devreleri öldürdükten sonra bu illet hastalık bela sı tüm dünyaya ve insan ogluna kök sökdürüyor kimse bu ihtimal ve katliamın peşine düşmüyor dillendirin develerin kutsal kitabız kuranda da rahat bırakılması ve işkence yada öldürülmemesi yoksa insan oğluna bela göderilecegi kesin suretle yer almaktadır Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hakiki: Devletin yardım dagitacagina yardım toplamasınida yazıyor mu ? 1 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Hayatını değiştiren karar! Sporu bıraktı, cinsel içerikli video satıyor Cristiano Ronaldo, kazancı 1 milyar doları geçen tarihteki ilk futbolcu oldu Fenerbahçeli Ozan Tufan, kız arkadaşı Rojin Haspolat'a evlenme teklif etti Barcelona'lı Antoine Griezmann, Amerika'ya gidiyor Galatasaray ve Fenerbahçe'nin gündemine gelen Cavani, çiftçi oldu Antrenmanlara çıkmayan Balotelli'nin sözleşmesi feshedildi Yakın arkadaşı, Falcao'nun gelecek sezon da Galatasaray'da kalmak istediğini söyledi Survivor'dan elenen Aycan sosyal medyadan ilk paylaşımını yaptı, Fenerbahçe amblemi dikkat çekti Michael Jordan ve Jordan markası, ırkçılıkla mücadele kapsamında 10 yıl için 100 milyon dolar bağışladı Jorge Jesus, Flamengo ile olan sözleşmesini 1 yıl uzattı Beşiktaş, milli futbolcu Dorukhan Toköz ile yola devam etme kararı aldı Ali Koç'tan TFF Başkanı'na veryansın: Aziz Yıldırım'a da saygısızlıktır Takım otobüsüne saldıran Benfica taraftarlarından teknik direktör ve futbolculara tehdit Michael Bradley'den Donald Trump'a ağır sözler: Onun ar damarı çatlamış Eşini kıskanan ünlü boksör Mike Tyson'ın Donald Trump'ı dövmeye kalktığı ortaya çıktı