Fikret Orman ile Şenol Güneş Ortak Basın Toplantısı Düzenledi! Tecrübeli Hoca Dedikodulara Noktayı Koydu: Beşiktaş'ta Mutluyum - Son Dakika

Fikret Orman ile Şenol Güneş Ortak Basın Toplantısı Düzenledi! Tecrübeli Hoca Dedikodulara Noktayı Koydu: Beşiktaş'ta Mutluyum

2 yıl önce

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Teknik Direktör Şenol Güneş'le birlikte basın toplantısı düzenledi. Orman, "Hocamıza bu sezon hiç ödeme yapmadık, önümüzdeki günlerde yapacağız" derken, Şenol Güneş, "Beşiktaş'ta mutluyum, 1 yıllık ücretimi devlete bağışlayacağım." dedi.

Fikret Orman ile Şenol Güneş Ortak Basın Toplantısı Düzenledi! Tecrübeli Hoca Dedikodulara Noktayı Koydu: Beşiktaş'ta Mutluyum, System.String[]

Şenol Güneş'in sözleşmesinin TL üzerinden yapılması teklifini kabul etmemesi üzerine çıkan haberlerin ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Güneş'le ortak basın toplantısı düzenledi. Ümraniye Nevzat Demir Tesislerinde gerçekleşen basın toplantısında soruları yanıtlayan ikili, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Serdal Adalı, Ahmet Ürkmezgil, Hakan Özköse ve Candaş Tolga Işık da basın toplantısında yer aldı.

Basın toplantısında ilk söze giren Başkan Fikret Orman, "Ben Şenol Hoca'yı, Şenol Abi'yi tanıdığımda 1980 senesiydi ve 12 yaşındaydım. Kendisi de Trabzonspor'un kaptanıydı. O süreçten bu yana birbirimize karşı sevgi ve saygımız var. 3,5 yılda bir gün olsun gelip de benim paramı ödeyin, ben paramı istiyorum demedi. Bir gün bile bu konuşma olmadı. Profesyonel bir ilişki yürütüyoruz, o ilişki de devam ediyor. Türkiye gerçekleriyle baktığımızda, şu anda Beşiktaş'ta para problemi gözükse bile, Şenol Hoca ilk geldiği sene, bir yandan stadı yaparken, finanse etmekle uğraşırken bile bu durum olmadı. Hocamızı ve oyuncularımı paragöz gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Ben kulübün 1 numarasıyım ve hocamızın hiçbir zaman para diyaloğu olmadı. Aramızda sevgi ağırlıklı bir ilişki olduğu için kontratı yaparken de, kontratı uzatırken de aramızda para konusu geçmedi. "Oyuncularım bana parayla ilgili gelmesin, oyuncuların ödemesinin yapılmasını istiyorum. Transfer falan yapmayın, önce oyuncuların parasını ödeyin" demiştir. Hatta Cenk satıldığında daha farklı bir transfer istemeyip, önce takımın parasını ödeyin demiştir." açıklamasını yaptı.

"HOCAMIZA BU SENE ÖDEME YAPMADIK"

Geçen yılla alakalı ödemeleri Ağustos ayında tamamladıklarını söyleyen Fikret Orman, "Bu sene hocamıza herhangi bir ödeme yapmadık. Önümüzdeki günlerde bu ödemeleri yapacağız. Ama bugüne kadar hocamız gelip de, 'Bütün takımın ödemesini yaptınız, bana niye yapmadınız' demedi. 'Hocamız Milli Takıma gitmek istiyor' mevzusu var. 1,5 sene önce olan bir durumdu. İki takımı birden yönetme konusu yapılmıştı. O dönemde hocamızla sözleşmemizi yeni uzatmıştık. Bizim müsaade etmediğimiz konu, iki takımı birden yönetmekti. Hocamız da gelip de bize 'Ben Milli Takımı istiyorum, Milli Takıma gitmek istiyorum, Milli Takım'da aklım kaldı' demedi. Kendisine de sordum. '1 ay evvel şampiyon oldum, 1 ay evvel sözleşmemi uzattım. Ben Beşiktaş'ın hocasıyım, herkes işine gücüne baksın' dedi. O gün eğer gitmek istediğini söyleseydi, bu ilişkiyi o gün bitirirdik. Hocamız mutsuz. Evet mutsuz, ben de mutsuzum. Maç kaybedince mutlu olamıyorum. Sokaktaki taraftarımız da mutsuz." dedi.

"BAYERN MÜNİH'İ GEÇMEMİZ LAZIMDI"

Orman, "Başarısızlık varsa da bunu yapan biziz. Şenol Güneş burada ama güneşli günler görmüyoruz. Ama yarın güneşli günler gelecek. Geçen sene çok kötü bir sezon geçirdik, çok başarılı bir Şampiyonlar Ligi süreci geçirdik. Bana göre Bayern Münih'i geçmemiz ve kupayı da almamız lazımdı. Ama ligde kimsenin beklemediği 4.'lükle bitirdik. Ama geride kaldı. Bu sene aldığımız skorlardan da mutlu değiliz. Bu sene daha fazla kenetleneceğiz, mazeret uydurmayacağız. Aramız bozuk, ne diyeyim. En sevmediğim laftır arkasındayız, önündeyiz, yanındayız demek. Beşiktaş Kulübü'nün Teknik Direktörü Şenol Güneş ve burada oturuyor. İşimize bakıyoruz" diyerek sözlerini sürdürdü.

"UEFA'DA BEŞİKTAŞ, MALİ AÇIDAN EN İYİ KULÜPTÜR"

Yönetimin hocayı göndermeye çalıştığı yönündeki haberler üzerine konuşan Orman, "Yönetim hocayı göndermeye çalışıyor diyorlar. Beşiktaş Başkanı ve yönetiminin tek amacı şampiyon olmaktır. Bütün misyon ve vizyonumuz Avrupa'da ve Türkiye'de başarılı olmaktır. Arada konuşmalar, kavgalar olabilir. Mayıs ayından bu yana yüzde 50 döviz artışı var. Bizim gelirlerimiz TL üzerinden. Geçen yılı da 4. sırada bitirdik.Sıkıntılarımız var ama Beşiktaş Avrupa'dan lisans alan bir kulüp. Ödemeleri yapmadan da lisans alamazsınız. UEFA'da Beşiktaş mali açıdan en iyi olan kulüptür. Diğer başkanlara da çok teşekkür ediyorum, zaman zaman bunu söylüyorlar. Burası Beşiktaş, biz burada mutlu olmak ve mutlu etmek için varız. Arada ihtarname çekenler oluyor. Beşiktaş da bu gibi durumlarda, zaman içinde kontrat yenilemeye gelenler olduğunda, yenilemiyoruz" dedi.

"YÖNETİMDE HOCANIN GİTMESİNİ İSTEYEN BİRİSİ YOK"

Şenol Güneş'in sözleşmesiyle ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Başkan Fikret Orman, "Beşiktaş Yönetim Kurulu'nun görev süresi 2019'da bitiyor. Hocanın sözleşmesi uzatıldığında 3 yıllık mı yapalım, 2 yıllık mı yapalım diye konuşuldu. Ben de 2019'da görev süremizin bittiğini söyledim. 2019'dan sonra da Şenol Hoca'yla tekrar otururuz. Beşiktaş'ın hocasına karşı bir güven problemi yoktur. Hocanın da Beşiktaş'la güven problemi yoktur. Yönetimde hocanın gitmesini isteyen birisi yok ve asla böyle bir şey olamaz. Böyle bir fikir bana gelmedi. Böyle fikri olan birisi olabilir mi, bilemem, olabilir. Mayıs ayında seçim var ve benimle aynı fikirde olmayan varsa, çıkar aday olur. Ayrıca yönetici de çok büyük fikir ayrılığı yaşarsa, alır beyaz kağıdı, basar istifayı" dedi.

"GUTİ REAL MADRİD'E GİDERSE GURUR DUYARIZ"

Guti'nin Real Madrid'e gideceği yönündeki haberlerle ilgili konuşan Fikret Orman, "Guti'nin Real Madrid'e gideceği yönünde bize gelen bir şey yok. Giderse de büyük gurur duyarız. Guti de buna layık bir isim. Onun için burada çalışmasını istedik. Bizim takımımızın çoğu yabancı olmaya başlayınca, iletişim konusunda hocanın yanında birisine ihtiyaç olduğunu düşünüp hocaya danıştık bunu. Kendisinin onayı olmadan bu kapıdan kimse giremezdi. Kendisi de şu anda beraber çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

"BURADA MUTLUYUM"

Beşiktaş'ta mutlu olduğunu söyleyen Şenol Güneş ise, "Daha önce de söyledim. Eğer mutlu olmak gibi bir durum yoksa, bunu paylaşırız" dedi. Guti konusuna da değinen Güneş, "Guti burada benim yerime gelse bundan gurur duyarım. Ben burada çakılı kalmayacağım, yaşım belli, ömrüm belli. Tabii ki yeni antrenörler gelecektir. Bunun da kararını yönetim verecektir. Ben zaten çalışıyorum. Başkan para vermediğini söylüyor, ben de almadığımı söylemiyorum, birileri rahatsız oluyor. Para alıp televizyona çıkan arkadaşlar dikkatli olsun. Madem o kadar krizi düşünüyorlar, devleti düşünüyorlar, o zaman yıllık aldıkları ücreti bağışlasınlar devlete, ben de 1 yıllık ücretimi bağışlayacağım devlete. Bunları daha önce Milli Takım'da yaşadım" diyerek sözlerini tamamladı.

Fikret Orman ile Şenol Güneş Ortak Basın Toplantısı Düzenledi! Tecrübeli Hoca Dedikodulara Noktayı Koydu: Beşiktaş'ta Mutluyum
Haber Yayın Tarihi: 24.10.2018 03:56 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler
Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur Cedi Osman'ın Elazığ depremi paylaşımı tepki çekti

Son Dakika Haberleri