Fikret Orman: Oğuzhan'ı Sadece Beşiktaş'tan İyi Bir Kulübe Yollarım - Son Dakika

Fikret Orman: Oğuzhan'ı Sadece Beşiktaş'tan İyi Bir Kulübe Yollarım

3 yıl önce

Fikret Orman, Oğuzhan'ın transferiyle ilgili olarak, "Oğuzhan bizim evimizin çocuğu gibi. Onu yollamak istemem ama gitmek isterse sadece Beşiktaş'tan iyi bir kulübe yollarım." dedi.

Fikret Orman: Oğuzhan'ı Sadece Beşiktaş'tan İyi Bir Kulübe Yollarım, System.String[]

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, şampiyonluk sonrası beINSports'ta Şansal Büyüka'nın sorularını cevapladı.

"DEMİRÖREN ZAMANINDA PARA NEREYE GİTMİŞ TESPİT ETTİK"

Vodafone Arena'nın adının değişeceğini ifade eden Orman, "Başkanımızın bu konuda bir talebi var, stadın adını değiştireceğiz. Slaven Bilic döneminde Liverpool mağlubiyeti sonrasında takımda kopmalar oldu, hocanın da aklı sanırım West Ham'daydı. O sezon da şampiyon olabilirdik. Şampiyonluk kupası için gelen talepler normal. Bu sezon şampiyon bitirmesek bile önümüzdeki sezon yine şampiyonluğun en büyük adayı olacaktık. Bu stat bizim hayatımızda çok şey değiştirdi. Sadece mali anlamda değil, taraftar profilini, algılamasını her şeyi değiştirdi. Buraya kim gelirse güvenli bir şekilde maç izler, kimse buraya da bedava giremez. Demirören dönemi ile eleştiri yapılıyor, inceledik, bilet konusu vardı. Bu biletlerin parası nereye gitmiş? Tespit ettik. Bakıyoruz bu biletler kime gitmiş diye, gelsinler bari maçı izlesinler" dedi.

"ŞENOL HOCAYLA DEVAM EDECEĞİZ"

Şenol Güneş'in kovulacak bir teknik adam olmadığını ifade eden Güneş, "Ne Bilic'in ne de Şenol Güneş'in işini hiç karışmadık. Ümraniye'ye pek gitmem, Şenol ağabey ile sohbete gidiyoruz, gülüyoruz, eğleniyoruz, Şenol hocayı rahatlatırım. Güler, eğleniriz. Şenol hocayı 1980'den bu yana tanıyorum. Ben başkan olmadan önce Şenol ağabey diyordum, şimdi de Şenol mu diyeyim. Böyle bir tarzım yok. Şenol hocamız da hem başkan olarak hem de bir kardeş olarak bize her zaman gerekeni göstermiştir. Biz iyi bir ekibiz. Karadenizliler genel olarak zor insanlardır, babam da öyledir. Genel olarak hiçbir şeyden memnun olmazlar, aynaya baksa kendisini beğenmez. Şenol ağabeyin de mükemmelliyetçi yapısı var, çok yufka yürekli bir insan ve korumak için de bazı sert olabilir ama çok sevencendir. Şenol hocayla çok zor mu? Zor ama keyifli. Mustafa hocayı soruyorum, Fatih hocayı soruyorum zor mu diye? Zor diyorlar. Bizim hocamız kovulacak adam değil. Hocamız çok iyi niyetli, namuslu bir adam. Hocamızla devam edeceğiz. Maaş konusu ise bizim aramızdaki bir konu. Ortada bir başarı varsa tabii ki gereken yapılacaktır. Nasıl ki oyunculara yeni sözleşme yaparken iyileştirme yapıyorsak hoca için de aynı şeyler geçerli. Hocamızla zaten bir yıllık var olan bir sözleşmemiz var, hocamıza da aynı şeyi söyledim; 2-3-4 yıllık planlar yapalım ve bunu düşün diye" ifadelerini kullandı.

"BAŞAKŞEHİR'İ TEBRİK EDİYORUM"

Sezonu değerlendiren Fikret Orman, "Bu sene faza değişiklik yaptık, bu dezavantajdı. Geçen senenin dezavantajı stadımız yoktu. kadro değişimi nedeniyle maratonda zorlandık. Başakşehir ile müthiş bir rekabet yaşadık, onları da tebrik ediyorum. Centilmence bir yarış oldu. Üç büyükler arasında elektrik yukarı çıkar, bizim tarafımızdan olmuyor rakiplerin konuşmasıyla seviye aşağıya düşer ama Başakşehir ile bunu yaşamadık. Ancak zorlandık bu sene Nisan sonunda şampiyon olmamız bekleniyordu. Bu abartılı beklentiydi ama olmayacak bir şey değildi. Başakşehir maçında çok kötü oynadık. Ben de Şenol Hoca da Başakşehir maçını seyredip seyredip "Biz nasıl böyle oynadık?" hayreti içerisinde kaldık" açıklamasını yaptı.

"JEREMAİN LENS İLE İLGİLENİYORUZ"

Yeni sezon için transfer sorularına yanıt veren Beşiktaş Başkanı, "Az transfer yapmak istiyoruz. Oyuncu kadromuz belli. En fazla 3 transfer sözümüzün arkasındayız. Belki 2 stoper, 1 de sağ kanat transferi olabilir. Jeremain Lens ile Fenerbahçe'ye gelmeden ilgilendik. Lens çok iyi bir oyuncu. Dinamo Kiev'e gitmeden de Lens ile ilgilendik. Kiev'de savaş çıkınca gelmek istedi. Geçen sene alacaktık. Devre arasında ayrılma şartı istemişti, biz bunu kabul etmedik. Beşiktaş sıçrama tahtası değil. Beşiktaş araç değil amaçtır. Bakacağız, transferinde çok ısrarlı değiliz. Ondan daha fazla düşündüklerimiz var. Kimi almadıysak hayırlı oldu, kimi aldıysak da hayırlı oldu. Bu bizim şansımızdı" diye konuştu.

"OĞUZHAN'I LEİCESTER'A SATMAM"

Takımdan ayrılacak oyuncular olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine Orman, "Sevdiğim bir oyuncu yurt dışından teklif alınca "Gideceğim" diyor. Örneğin Sosa. Biz ona gözümüzün nur gibi baktık. Bende artık bu duruma profesyonelce bakıyoruz. İyi teklif alanı gönderebiliriz. Oğuzhan'a çok ciddi teklifler olduğu doğru değil. Cenk Tosun'u da Çin'e satmayacağımı söyledim. Oğuzhan sadece üst düzey bir kulübe gidebilir. Leicester mesela, Oğuzhan'ı Leicester'a satmam. İyi bir kulübe gitsin yani. Oğuzhan, benim gibi duygusal biri. Ailesi de çok kaliteli, ailemizin parçası, evimizin oğlu gibi. Öyle bir kulüpte yapamaz, biliyorum" dedi.

Fikret Orman: Oğuzhan'ı Sadece Beşiktaş'tan İyi Bir Kulübe Yollarım
Kaynak: Sporvadisi.com

Haber Yayın Tarihi: 30.05.2017 02:45 

YORUMLAR


Son Dakika

Çinli hemşirenin videosu tüm dünyayı salladı: Hükümet yalan söylüyor, enfekte sayısı 90 bin
Aç kurtların köpeklere kurduğu akıl almaz tuzak kamerada! Koronavirüs ile ilgili tüyler ürperten görüntü! Hastanın kriz geçirdiği anlar kamerada

Son Dakika Haberleri