Ordu'da cenazelerini bekleyen aileye başka birinin cenazesi gönderildi - Son Dakika

Ordu'da cenazelerini bekleyen aileye başka birinin cenazesi gönderildi

24 gün önce

İstanbul'da aynı hastanede hayatını kaybeden 2 kişinin cenazesi karışınca, Ordu'da kendi cenazelerini bekleyen aileye başka birinin cenazesi gönderildi.Cenazenin kendilerine ait olmadığını fark eden aile hayatının şokunu yaşadı.

İstanbul'da aynı hastanede hayatını kaybeden 2 kişinin cenazesi karışınca trajikomik bir olay yaşandı. Hastanede,81 yaşındaki 81 yaşındaki Ordu'lu Ali Çalışkan ve Edirne Keşanlı Mehmet Nurad adlı vatandaşların cenazesi karıştı.Ordu'da Ali Çalışkan'ın cenazesini bekleyen aile, gelen cenazeyi görünce hayrete düştü.İstanbul'dan gönderilen cenazenin Ali Çalışkan olmadığını fark eden aile, yetkilileri arayarak kendi cenazelerinin gönderilmesini istedi. Yaşanılan bu olaya Ordu Büyükşehir Belediyesi el attı.Yanlış gelen cenaze İstanbul'a gönderilirken, Ali Çalışkan'ın cenazesi ise İstanbul'dan yola çıkarak Ordu'ya gönderildi.

AİLE HAYATLARININ ŞOKUNU YAŞADI

Cenaze Hizmetleri Birim Sorumlusu Nimetullah Yüce, acılı aileye cenazelerini kontrol etmeleri için kefeni araladı. Cenazeyi kontrol eden aile, yetkililerin kendilerine gösterdikleri kişiyi görünce adeta şoke oldu. Cenazenin kendilerine ait olmadığını teşhis eden aile, kendi cenazeleri yerine farklı bir kişinin cenazesinin gönderildiğini anlayınca büyük şaşkınlık yaşadı.

TABUTA İSİMLER YANLIŞ YAZILMIŞ

Birim yetkililerin irtibat kurması üzerine ise gerçek kısa sürede ortaya çıktı. İstanbul'da aynı hastanede tedavi gören Edirne Keşan nüfusuna kayıtlı Mehmet Nurad isimli vatandaşın cenazesinin, Ordulu Ali Çalışkan'ın cenazesinin yerine buraya gönderildiği ortaya çıktı. Ordu'ya gönderilen yanlış cenazenin üzerinde ise 'Ali Çalışkan' yazdığı öğrenildi. Durumun fark edilmesi üzerine Ordu'daki yanlış cenaze, ekipler tarafından alınarak memleketine gönderildi. Ordulu Ali Çalışkan'ın cenazesi ise İstanbul'dan memleketine gönderilmek üzere yola çıktı.

ORDU BELEDİYESİ OLAYA EL ATTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkan İzzet Gündoğar, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, yanlış cenazenin Ordu'ya gönderildiğini belirterek, "Öncelikle vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ordu ilimizin Perşembe ilçesi Ortatepe Mahallesi'nden Ali Çalışkan isimli vatandaşımız, İstanbul'da vefat etmiş. Ama buraya yanlışlıkla yine İstanbul'da vefat eden Edirne Keşan nüfusuna kayıtlı Mehmet Nurad isimli vatandaşımızın cenazesi getirilmiş. Ordu Büyükşehir Belediyemizin Cenaze Hizmetleri Biriminde dikkatli çalışma sonrasında cenazenin teşhisi amaçlı, özellikle gurbetten gelen cenazelerde yakınlarına cenaze gösteriliyor. Bu esnada cenaze bekleyen yakınlarının cenazesi olmadığı teşhis ediliyor. Biz şuan biz yanlışlığı önlemiş olduk" dedi.

Gündoğar, "Buraya gelen cenaze geri gidecek, İstanbul'da vefat eden Ordulu hemşehrimiz de buraya gelecek.Yasal süreç tamamlanıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda çok dikkatli davranıyoruz. Burada gasilhanede çalışan arkadaşlarımızın özenli çalışması sonucu bir yanlışlık giderildi" diyerek, çalışanlara teşekkür etti. Gündoğar ayrıca, ileride doğabilecek farklı sıkıntıların da bu sayede önüne geçildiğini kaydetti.

CENAZE GERİ GÖNDERİLDİ

Öte yandan, Edirne Keşan nüfusuna kayıtlı Mehmet Nurad isimli vatandaşın cenazesi geri gönderilirken, Ordulu Ali Çalışkan'ın gerçek cenazesi ise İstanbul'dan yola çıktı.

Ordu'da cenazelerini bekleyen aileye başka birinin cenazesi gönderildi
Haber Yayın Tarihi: 24.01.2020 05:32 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Tüm Türkiye'nin konuştuğu sokakta yaşayan Hasan'ın son halini Vasip Şahin paylaştı
Üniversite öğrencisi apart dairesinde halatla boynundan asılı halde bulundu Carrefour, Brezilya'da Makro'nun 30 mağazasını satın alıyor