Son Dakika Haberleri: Fransa futbolunda homofobi tartışması: Homofobik tezahürattan dolayı maçlar durdurulmalı mı?

Fransa futbolunda homofobi tartışması: Homofobik tezahürattan dolayı maçlar durdurulmalı mı?

3 ay önce

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noël Le Graët, hakemlerin homofobik pankart ve tezahürat gerekçesiyle maçları durdurarak 'hata' yaptıklarını söyledi. Le Graët'e göre hakemler ancak ırkçı pankartlar ya da tazahüratlar söz konusu olduğunda maça ara verebilirler.

Fransa futbolunda homofobi tartışması: Homofobik tezahürattan dolayı maçlar durdurulmalı mı?, System.String[]

Fransa'da futbol sezonu homofobi tartışmalarıyla başladı. Hakemlerin homofobik buldukları tezahürat ve pankartları gerekçe göstererek maçları durdurmaları sürpriz bir tepkiyle karşılandı. Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, hakemlerin maçları durdurarak 'hata' yaptıklarını söyledi. Le Graet'e göre hakemler ancak ırkçı pankartlar ya da tazahüratlar söz konusu olduğunda maça ara verebilirler.


Bu açıklamalara ilk tepki Spor Bakanı Roxana Maracineanu'dan geldi. Bakan Maracineanu "homofobi ile ırkçılık arasındaki ayrımın hatalı olduğunu" söyledi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da nefret suçlarına karşı toptan mücadele ettiklerini, homofobi ya da ırkçılık arasında bir ayrım yapmamaları gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi: 11.09.2019 02:00 Yaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi
Sivas'a özgü mermer ve travertenler 4 kıtada 18 ülkeye ihraç ediliyor Başörtülü hamile kadına çirkin saldırı! Darp edilen kadın hastaneye kaldırıldı