Son Dakika Haberleri: Freni Boşalan Kamyon Mahalleyi Savaş Alanına Çevirdi

Freni Boşalan Kamyon Mahalleyi Savaş Alanına Çevirdi

7 ay önce

Çorum'da freni boşalan kamyon park halindeki 16 otomobili biçti. Bazı araçlar adeta hurdaya döndü.

Çorum'da freni boşalan kamyon park halindeki 16 otomobili biçti.Bazı araçlar adeta hurdaya döndü. Gürültüyle birlikte balkonlara ve dışarı koşan vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şok yaşadı.

Kaza, Bahçelievler Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Dumlupınar 4. Sokak'ta hafriyat çalışmaları yapıldığı sırada sürücüsü Erdoğan Kavalcı olan park halindeki 06 BL 1747 plakalı kamyonun freni boşaldı. Freni boşalan kamyon büyük bir gürültüyle park halindeki araçlara çarparak ilerlemeye başladı. Çarpmanın etkisiyle bir araç bir apartmanın direğinde asılı kalırken, yol kenarındaki bir araçta apartman bahçesine düştü.

KAZADA CAN KAYBI VE YARALANMA YOK

Sokağın üst kısmından bazı araçları önüne katan kamyon sürüklediği bir otomobilin set görevi görmesi nedeniyle bölgede bulunan bir hastanenin kantinine metreler kala durabildi. Ortalığın savaş alanına döndüğü kazada, herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması yüreklere su serperken bazı araçlar adeta hurdaya döndü.

OLAY YERİNE ÇOK SAYIDA POLİS EKİBİ SEVK EDİLDİ

Kazanın duyulması üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kazaya karışan araçlar ve kamyon çekicilerle olay yerinden kaldırıldı. Freni boşalan kamyonun olay yerinden götürülmesi sırasında bazı araç sahipleri tepki gösterdi. Bunun üzerine devreye giren polisler sürücüyü alarak olay yerinden uzaklaştırırken, vatandaşları da sakin olmaları konusunda uyardı.Olayı gören görgü tanıkları freni boşalan kamyonun içerisinde sürücünün olmadığını belirtti.

''KAMYON, ARAÇLARI SIYIRARAK GELİYORDU''

Kaza anında sokakta temizlik yapan Sedat Altınoluk adlı vatandaşta, "Çöp bidonlarının orda temizlik yapıyordum. Bir gürültü koptu. Baktım kamyon araçları sıyırarak geliyor. Ben otoparka kaçtım. Kamyonun içerisinde kimse yoktu" diye konuştu.

KAMYON SÜRÜCÜSÜ KAZAYI ANLATTI

Kazanın ardından olay yerine gelen kamyon sürücüsü Erdoğan Kavalcı, kaza sırasında araç içerisinde olmadığını belirterek, "Yukarıda çalışıyorduk. Kamyon park halindeydi. Biz aşağıda oturuyorduk. Bir anda kamyon hareket etmeye başladı" dedi.
TCDD'ye KPSS Şartı Aranmaksızın 356 Personel Alınacak! İşte Aranan Şartlar Murat Yıldırım'ın Eşinin Makyajsız Hali, Takipçilerini Hayal Kırıklığına Uğrattı Beren Saat'le Boşanacakları Söylenen Kenan Doğulu'dan Duygusal Paylaşım