Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz - Son Dakika

Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz

17.05.2014 01:05
Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz, System.String[]

Özkök, AK Parti'li Çelik'in, Yerkel'in darp raporu aldığına ilişkin açıklamasına "O voleyi Drogba bile atamaz" dedi.

CNN Türk'te yayınlanan Akif Beki ile Baştan Sona programına katılan gazeteci Ertuğrul Özkök, Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında Başbakan Erdoğan ile Soma'ya giden Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in, faciada hayatını yitiren bir madencinin yakınına tekme attığı görüntüleri eleştirdi. Özkök, Yusuf Yerkel'in 7 günlük darp raporu almasına ilişkin "O voleyi Drogba bile atamaz" dedi.

"ÇELİK'E TALİMAT VERİLDİĞİ BELLİ"

Özkök, görüntülerin yıllar geçse dahi hafızalardan silinmeyeceğini ifade etti ve Yusuf Yerkel'in 1 haftalık darp raporu aldığını açıklayan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik'i eleştiri yağmuruna tuttu. Özkök, Çelik'e talimat verildiğinin belli olduğunu belirtti.

"SAVUNMAYIN KARDEŞİM, BİR KERE DE "HATALIYIM" DEYİN"

Özkök, Yerkel'in madenci yakınına tekme attığı görüntüleri yorumlarken "öfkelendiğini, Çelik'e saydıracağını" ifade ederek şöyle konuştu: "Başbakan'ın danışmanının bir vatandaşa tekme attığı şu görüntülere bakıp sinirlenmemek mümkün mü? Kusura bakmasın, Hüseyin Çelik'e -burada biraz öfkeleneceğim, biraz saydıracağım- belli ki talimat verilmiş "bunu savunacaksın" diye. Savunmayın kardeşim, bir olayda da "hatalıyım" deyin. Bu olayın savunulacak tarafı yok." dedi.

"DROGBA BİLE ATAMAZ O VOLEYİ"

Öfkelenen Özkök, sözlerine şöyle devam etti: "Bu fototoğrafı bundan 150 yıl geçse de kimseye anlatamazsın kardeşim. Hele hele biri bizi enayi gibi görüp," 7 günlük darp raporu aldı" diyor. Yapmasın kardeşim, herif öyle bir vole atıyor ki, neredeyse Drogba bile atamaz o voleyi." 

Programın sunucusu Akif Beki ise gerilen ortamı yumuşatmaya çalışarak, fotoğrafın kabul edilemez olduğunu fakat Yusuf Yerkel'in hatasını kabul etmesinin de önemli bir nokta olduğunun altını çizdi.


Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz
Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz

Son Dakika Güncel Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Berat Albayrak, Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevinden istifa etti Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal? Bebeğine çamaşır suyu enjekte etmişti! Mahkemede dikkat çeken 'mektup' detayı Bülent Ersoy, hayvanseverleri yine kızdırdı! Yakasında tilki kafası bulunan kürke tepki yağıyor Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Bahar Şahin diziden ayrıldı Tarlada ölü bulunan yaşlı kadının kafasındaki yara, akıllara cinayet şüphesini getirdi Bu hafta sonu kısıtlama var mı, kaçta başlayacak? İşte tüm detaylar Eşinin intihar ettiğini söyleyen kocanın yalanı ortaya çıktı: Karısını darbedip balkona fırlatmış