Son Dakika Haberleri: Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz

Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz

6 yıl önce

Özkök, AK Parti'li Çelik'in, Yerkel'in darp raporu aldığına ilişkin açıklamasına "O voleyi Drogba bile atamaz" dedi.

Gazeteci Özkök: Yusuf Yerkel'in Volesini Drogba Atamaz, System.String[]

CNN Türk'te yayınlanan Akif Beki ile Baştan Sona programına katılan gazeteci Ertuğrul Özkök, Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında Başbakan Erdoğan ile Soma'ya giden Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in, faciada hayatını yitiren bir madencinin yakınına tekme attığı görüntüleri eleştirdi. Özkök, Yusuf Yerkel'in 7 günlük darp raporu almasına ilişkin "O voleyi Drogba bile atamaz" dedi.

"ÇELİK'E TALİMAT VERİLDİĞİ BELLİ"

Özkök, görüntülerin yıllar geçse dahi hafızalardan silinmeyeceğini ifade etti ve Yusuf Yerkel'in 1 haftalık darp raporu aldığını açıklayan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik'i eleştiri yağmuruna tuttu. Özkök, Çelik'e talimat verildiğinin belli olduğunu belirtti.

"SAVUNMAYIN KARDEŞİM, BİR KERE DE "HATALIYIM" DEYİN"

Özkök, Yerkel'in madenci yakınına tekme attığı görüntüleri yorumlarken "öfkelendiğini, Çelik'e saydıracağını" ifade ederek şöyle konuştu: "Başbakan'ın danışmanının bir vatandaşa tekme attığı şu görüntülere bakıp sinirlenmemek mümkün mü? Kusura bakmasın, Hüseyin Çelik'e -burada biraz öfkeleneceğim, biraz saydıracağım- belli ki talimat verilmiş "bunu savunacaksın" diye. Savunmayın kardeşim, bir olayda da "hatalıyım" deyin. Bu olayın savunulacak tarafı yok." dedi.

"DROGBA BİLE ATAMAZ O VOLEYİ"

Öfkelenen Özkök, sözlerine şöyle devam etti: "Bu fototoğrafı bundan 150 yıl geçse de kimseye anlatamazsın kardeşim. Hele hele biri bizi enayi gibi görüp," 7 günlük darp raporu aldı" diyor. Yapmasın kardeşim, herif öyle bir vole atıyor ki, neredeyse Drogba bile atamaz o voleyi." 

Programın sunucusu Akif Beki ise gerilen ortamı yumuşatmaya çalışarak, fotoğrafın kabul edilemez olduğunu fakat Yusuf Yerkel'in hatasını kabul etmesinin de önemli bir nokta olduğunun altını çizdi.


Haber Yayın Tarihi: 17.05.2014 01:05 Bornozlu haliyle video çeken Şeyma Subaşı, frikik vermekten zor kurtuldu
O pankartı gören sürücüler kornaya basmadı, gürültü bıçak gibi kesildi A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti