Gaziantep'te kültür sanat - Son Dakika

Gaziantep'te kültür sanat

13.02.2020 11:08
Gaziantep'te kültür sanat, System.String[]

Tiyatro Mask "Alis Harikalar Diyarında" oyununu Gaziantepli çocukların beğenisine sunacak.

Tiyatro Mask "Alis Harikalar Diyarında" oyununu Gaziantepli çocukların beğenisine sunacak.

Umut Vardarlı'nın yönettiği oyunda, Cemre Buğra Ün, Güney Ayhan, Kübra Akkaya, Aslıhan Kılıç, Sencan Oytun Tokuç ve Seda Vardarlı rol alıyor.

Alis'in başından geçen olayların anlatıldığı oyunun konusu özetle şöyle:

"Alis ailesiyle sürekli pikniğe gider ve orada çiçek toplamaya bayılırdı. Günlerden bir gün Alis ormanda yine çiçek toplarken bir tavşan gördü. Ama bir gariplik vardı. Bu tavşan hem insan gibi giyinmiş hem de konuşuyordu. Alis gördüğü şeyin, kendisine hayal gücünün bir oyunu olduğunu zannetti. Ama gördükleri bir hayal değildi. Beyaz Tavşan'ı takip etmesiyle kendini Harikalar Diyarı'nda buldu. Ama asıl tehlike pek yakınındaydı. Kırmızı Kraliçe uzun zamandır Alis'i bekliyordu."

Oyun, 18 Şubat Salı saat 10.30, 13.00 ve 19.30'da Şehitkamil Kültür Merkezi'nde izlenebilecek.

Konser

Türk sanat müziği sanatçısı Emel Sayın, sevilen şarkılarını Gaziantepliler için seslendirecek.

Konser, 15 Şubat Cumartesi saat 21.00'de Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde dinlenebilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Gaziantep'te kültür sanat - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Tedbirler 78 bin kamerayla takip ediliyor, vatandaşlar kısıtlamalara riayet ediyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileri tartışıp karakolluk oldu 73 yaşındaki kadın, komşularına 58 milyon TL miras bıraktı Evinde televizyonu olmadığı için kısıtlamayı duymayan boyacı boş sokakta müşteri bekledi 312 çocuğu istismar eden cerrahın yaptıkları kan dondurdu! Kurbanlarını anestezi etkisindeyken mağdur etmiş Kırmızı Oda dizisine dahil olan Burcu Biricik, oyunculuk performansıyla izleyicilerden tam not aldı Bir mahalle ayakta! Avrupa'dan ithal ettikleri çöpleri yol kenarına döküp yakıyorlar Korona hastasının isteği sağlık çalışanını ağlattı: Yalvarıyorum biraz nefes verin